Egemen Bağış'ın 'CHP'nin tüp geçiti' paylaşımı Twitter'da olay oldu!

Egemen Bağış'ın 'CHP'nin tüp geçiti' paylaşımı Twitter'da olay oldu!
Egemen Bağış'ın 'CHP'nin tüp geçiti' paylaşımı Twitter'da olay oldu!
AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın, dün Twitter'da 'CHP'nin tüp geçiti' yazısıyla paylaştığı fotoğrafın, 2011 yılındaki Van depremine ait olduğu ortaya çıktı.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın Twitter’da paylaştığı “ CHP ’nin tüp geçiti” yazılı fotoğrafın 2011 yılındaki Van Erciş depremine ait olduğu ortaya çıktı.

Yaptığı paylaşımla sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük eleştiri alan Bağış, "AK Parti iktidarı kıtaları buluşturan MARMARAY'ı yaptı ama milletimiz CHP'nin Tüp geçitlerini unutmadı" mesajının ardından "CHP'nin tüp geçiti" adıyla da bir fotoğraf paylaştı. Bağış, bu fotoğrafı kullanarak 1980 öncesi yaşanan tüp ve gaz kuyruklarını anımsatmak istedi.

Egemen Bağış'tan ikinci 'Ouokl' vakası: Rö


Ancak kısa bir süre sonra paylaştığı bu fotoğrafın arşiv fotoğrafı olmadığı, fotoğrafın 2011 yılında Van Erciş depreminde çadır kentte yaşayan vatandaşların tüp sırasında beklediği sırada çekildiği ortaya çıktı.

EGEMEN BAĞIŞ'IN TWITTER'DAN PAYLAŞTIĞI FOTOĞRAF;

2011 YILINDAKİ VAN DEPREMİNE AİT FOTOĞRAFIN ORJİNALİ İSE ŞU ŞEKİLDE;


  http://www.radikal.com.tr/1158856115885628

  YORUMLAR
  (28 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yalan beyan - potemkin2

  devleti bakan seviyesinde temsil eden kişinin yalan beyanı ortaya çıkmışsa halktan bir özür dilemesi gerekmez mi? sözlerinin doğru olup olmadığı belirsiz kişilere devlet nasıl emanet edilir?

  cahil utanır - noname99

  Yıl 2011. Bizzat kendi hükümetin sebeb olduğu tüp kuyruğunu almış koymuş. İşte bu vatandaşın gerçek halidir. Acaba utandı mı öğrenince ? Şu anda dahi Van'da hala çadırlarda soğukta oturan depremzedeler var. YIl 2013.

  CHP ÇABUK - HARAYDIN

  CHP lider saltanatı ve örgüt oligarşisini üye demokrasisi ile değiştirip İttihat terakki ve açık oy gizli tasnif tek parti demokrasisi kafasını sosyal demokrat kafa ile değiştirip laf ile de olsa Sarıgül'ün dediği gibi hedef kitle diye seçmenin yüzde yüzünü kucaklar hale gelip iktidar alternatisi olmazsa siyasetin seviyesi gittikçe düşecek, bu kadar ayak altına alınmamalı siyaset. rAKİP NASILSA YOK DİYE Siyasi geyik yapacağız diye bu kadar ucuzlatılmamalı siyaset.

  haber eleştirisi - ozkayaolcay

  Haberin başlığı bana göre daha açık bir ifade olacak şekilde 'Egemen Bağış'ın 'CHP'nin tüp geçiti' paylaşımı Twitter'da dalga konusu oldu' veya buna benzer ifadelerle atılabilirdi.Haberde 5N1K kuralına uyulmuştur.Haberin içeriği gayet zengin ve açıklayıcı bir şekilde anlatılmış.Fotoğrafın orjinalinin de haberde belirtilmesi haberin nedenin tam olarak anlaşılması açısından önemli!Haberdeki kullanılan sözcükler herhangi bir hakaret,nefret söylemi vb. olumsuz kelimeler içermiyor.Egemen Bağış'tan ikinci 'Ouokl' vakası:Rö diye link konulması ise bu olaya benzer olayı hatırlatmıştır.

  Kendine Müslüman - Senaristt

  Kuran-ı kerimde yalan söylemeyin, iftira atmayın diyor. Ee şimdi sen müslümansan neden yalan söylüyorsun iftira atıyorsun. yok eğer müslüman değilsen o zaman neden dini istismar ediyorsun be kardeşim. Ayrıca o sıra dizilmiş Vanlı kardeşlerimin o halinden sizin utanıp yerin dibine girmeniz lazım. Birilerine yaranacağız diye Suriyeli mültecilere yaptığınız yardımın yarısını yapmadınız.

  ilginc olan sey - siradanbirisi

  Ozan Ceyhun ismindeki SPD almanya avrupa vekili Egemen Bagisa tapar gibi. AKP karsitlarini yalancilikla suclar. Ozan Ceyhun eski Dev Solcu ve simdi yani AKP askeri.

  ... - Ilkay

  AKP biraz daha iktidarda kalırsa ateist sayısındabelki patlama yasanabilir. Ogrendigimiz herseyin tersine ornek olusturuyorlar. Politika gercekten soylendigi gibi bir meslekmis.