Egemen Bağış'tan Olimpiyat yorumu: CHP gibi 'Gezizekalı'lara rağmen...

Egemen Bağış'tan Olimpiyat yorumu: CHP gibi 'Gezizekalı'lara rağmen...
Egemen Bağış'tan Olimpiyat yorumu: CHP gibi 'Gezizekalı'lara rağmen...
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'tan olimpiyat yorumu: CHP ve onun gibi 'gezizekalı' bazı çevrelerin bütün çarpıtma çabalarına rağmen İstanbul'da yapılacak.

ANKARA - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İsveç’in Ankara Büyükelçisi Hakan Akesson’un veda ziyaretinde bulunduğu Bakan Bağış, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bağış’a, 2020 yılında olimpiyatları düzenlemek için aday olan İstanbul’a bu organizasyonun verilmemesi durumunda sorumlusunun Gezi Parkı eylemcileri olacağı yönündeki sözlerinin CHP tarafından eleştirilmesi soruldu. Bugüne kadar olimpiyatların İstanbul’da gerçekleşmemiş olmasının İstanbul’un değil olimpiyatların kaybı olduğuna işaret eden Bağış, “Olimpiyatların sembolü olan iç içe geçmiş beş halka dünyanın beş kıtasını temsil ediyor” dedi.

Bağış, şöyle devam etti: “Ama olimpiyatlar bugüne kadar hiçbir zaman iki kıta üzerine kurulu olan tek dünya şehrinde gerçekleşmedi. Dünyada içinden nehir geçen çok şehir vardır ama içinden deniz geçen tek şehir olan İstanbul’da gerçekleşmedi. Olimpiyatlar birçok ülkenin başkentinde hatta imparatorluğun başkentinde gerçekleşmiştir ama üç farklı imparatorluğa başkentlik yapmış Avrupa’nın kültürünü şekillendiren Roma İmparatorluğu’nun da Bizans İmparatorluğu'nun da başkenti olduktan sonra Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olabilmiş İstanbul’da, hele hele 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olduktan sonra 2012 yılında Avrupa Spor Başkenti olan İstanbul’da gerçekleşmemiş olması olimpiyatların eksikliğidir.”

"GEZİZEKALI ÇEVRELERE RAĞMEN..."

Olimpiyatların İstanbul’da düzenleneceğine inandıklarını ifade eden Bağış, şunları kaydetti: “Biz CHP ve onun gibi 'gezizekalı' bazı çevrelerin bütün çarpıtma çabalarına rağmen Türkiye ’yi karalama, Türkiye’nin uluslararası imajını zedeleme çabalarına rağmen olimpiyatların doğru kararı vererek 2020 yılında İstanbul’da gerçekleşeceğine yürekten inanıyoruz. Bu İstanbul’un hak ettiği bir şeydir ama hepsinden önemlisi olimpiyat ruhunun yeniden canlanabilmesi için olimpiyat organizasyonunun ihtiyaç duyduğu bir yaklaşım tarzıdır. O yüzden Sayın Başbakanımızın Buenos Aires’te yapacağı temaslar çerçevesinde ben bu zihniyete rağmen İstanbul’un 2020 yılında bu sıfatı kazanacağına ve olimpiyat tarihinin en görkemli etkinliğine ev sahipliği yapacağına yürekten inanıyorum." (aa)


  http://www.radikal.com.tr/1146984114698422

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bakan bey hangi dalda yarışıyor acaba - genco940

  İktidarınız döneminde her daldan onlarca sporcu dopingli çıkıyorsa, Olimpiyat komitesi senin kara kaşına, kara gözüne aşık değil, gezide bir sebep olamaz. sen gezizekalıları unut, sporu idare eden geri zekalılarla bir konuş. Ayrıca doğmamış çocuğada don biçme. Pardon bu arada kültür fizik hareketlerine başlada biraz rahatla yakında yolcusun zaten.

  Gel de çıldırma - H.EmreAkalin

  Be adam sen koskoca AB Başkanısın bu kadar mı sığsın beni böyle argo konuşan terbiyesiz bi adam mı temsil edicek bu nasıl bi rezalettir.Chp yi savunmuyorum bu adamının bu hükümetin ve yanlılarının bu sığ ve kalitesiz davranışları beni benden alıyo bizi böyle adamlar temsil ettikçe biz nitelikli beyinler daha çok göç edicez..

  Gezi'yi suçlama - muratbicioglu

  ‪#‎GeziParkı‬ nı suçlama bakanım!... okumuş etmiş ingilizce bilen adamsın bak ne diyorlar: "...Turkey needs to "clean their house" if Istanbul 2020 is to win bid, IAAF President warns..." Detaylar için http://t.co/Is1B9rFMuv

  tehlikeli - Esen Bey

  Ben de olimpiyatların İstanbul'da yapılması isterim ancak bu zor gözüküyor. Olimpiyat Komitesi muhtemelen terörün kol gezdiği bir ülkede bu organizasyonu gerçekleştirmeyecektir. Birileri olimpiyatlar üzerinden eylem yapmaya çalışırsa Türkiye'ye gelen insanların can güvenliğini koruyamayız.

  iyi insanlarin yüzü suyu hürmetine - Roza lüxemburg

  Türkiye olimpiyat oyunlarini düzenleme hakki kazanirsa iyi cagdas insanlarin yüzü suyu hürmetine kazanacaktir.Olimpiyat oyunlari düzenleme hakki sayet bize verilirse onu kendinin beyhude cabana baglama. Türkiye´de hala iyi insanlarin yasadigina inancin varligiyla ilgilidir.Sizin gibiler ancak Türkiye ye zarar verir.

  Roma ve Bizans Imparatorluğu - aybige

  Sayın Egemen Bağış örnek aldığı siyasetçi gibi yine kendi sesinin büyüsüne kapılıp saçmaladığını farketmemiş. Roma İmparatorluğu başkenti Roma'dır. Ama Sayın Bağış Doğu Roma İmparatorluğu demek istiyorsa ki bu da Bizans İmparatorluğu, saymakla bitirememiş İstanbul'un başkent olduğu İmparatorlukları. Siyasetçilerden beklentilerimiz, biraz düşünerek konuşma lütfen, biraz kaliteli siyaset, çok şey mi istiyoruz?

  devran - hyper

  Türkiye'de devran döndüğüne nice egemenlerin burnunun nasıl sürttüğünüe siz de şahit olmuşsunuzdur. bu sizin için de geçerli. devran çok yakında dönecek ve yaptıklarınızın söylediklerinizin bir bir hesabını vereceksiniz. fitil fitil burnunuzda gelecek. o zaman gc denilen şeyin nasıl kaypak olduğunu anlayacaksınız.