'Egemenlik Yürüyüşü'ne tutanak tutuldu

'Egemenlik Yürüyüşü'ne tutanak tutuldu
'Egemenlik Yürüyüşü'ne tutanak tutuldu
Mersin'de Muhittin Develi İlköğretim Okulu öğrencileri ile velilerinin marşlı, sloganlı 'Egemenlik Yürüyüşü' hakkında okul yönetimi tutanak tuttu.

MERSİN - Mersin'in merkez Mezitli İlçesi'ndeki Muhittin Develi İlköğretim Okulu öğrencileri ile velilerinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle gerçekleştirdiği 'Egemenlik Yürüyüşü' ile ilgili, okul yöneticilerince, 'bilgimiz dışında yapıldı' denilerek tutanak tutuldu.
Muhittin Devlet İlköğretim Okulu 6'ncı sınıf öğrencileri ile öğretmen Gülizar Özlütürk, okulda dün yapılan törenin ardından 'Egemenlik Yürüyüşü' gerçekleştirdi. Atatürk baskılı tişörtler giyerek ilçe merkezinde ellerinde Türk bayrakları ile yürüyen öğrenciler, İstiklal Marşı, İzmir Marşı, Gençliğe Hitabe okudu. Yürüyüş sırasında öğrenciler, 'Vatan sana canım feda', 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları attı, veliler de destek verdi. Türk bayrağı açan öğrencileri veliler cep telefonlarıyla görüntüledi. Yaklaşık 1 saat süren yürüyüş, okul önünde son buldu. 

TUTUNAK TUTULDU 
Öğrencilerin sokakta yürüyerek slogan atmasına bazı kesimlerin tepki göstermesi üzerine Muhittin Develi İlköğretim Okul Müdür Yardımcısı Ali Yıldız açıklama yaptı. Yıldız, yürüyüşün okul yönetiminin bilgisi dışında gerçekleştirildiğini söyledi. Yıldız, olayla ilgili dört müdür yardımcısının imzaladığı bir tutanak tuttuklarını belirterek şöyle konuştu, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla okulumuzda bir program gerçekleştirdik. Program sonunda 6'ncı sınıf öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte bir yürüyüş gerçekleştirmiş. Okul yönetimi olarak öğrencilerin yürüyüş yapacaklarını bilmiyorduk. Biliyor olsaydık yürüyüşe izin vermez, gerekli uyarımızı yapardık. Yürüyüşün yapılmaması için de emniyet birimlerine durumu bildirirdik. Biz de sonradan duyduk. Ancak okul dışında yürüyüş gerçekleştiği için müdahale etme yetkimiz olmadı. Okul yönetiminin tasvip etmediği bir durum olduğu için de müdür yardımcılarımızın imzalarıyla gerekli tutanağı tuttuk. Çocukların 23 Nisan'ı bayram tadında yaşamalarını isterdik." (Gülhan DEMİRCİ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113090911309093

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Aynı tepkileri - anaximenes

  aynı çocukları miladi kutlu doğum haftası nasıl oluyorsa, bu ad altında düzenlenen dinsel törenlere katmaya, Kuran kurslarındaki yaş sınırının kaldırılarak okul öncesi çocukları bile buralara tıkıştırmaya, zorunlu din ve türevi derslere sokmaya da bekliyoruz..

  ?????? - _SHU_

  minnacık öğrencileri bu süreç içerisinde parti zihniyetinize alet etmenin neresi egemenlik yürüyüşü oluyor biz zaten yıllardır küçücük öğrencilere her sabah o soğukta dayatılan milli egemenlik duygularını barındıran öğrenci antları ve şiirleri ile gerici kafatasçı bir nesil yaratmadık mı? tutanak tutulması kimine göre doğru kimine göre yanlış yanlış diyen kişi milli egemenliği savunarak doğru bulduğunu düşünür doğru bulmayan da çocuğu düşünür hangisi milletini ve neslini düşünmektir? haberde kullanılan dil biraz farklı olabilirdi. milli egemenlik yürüyüşüne tutanak tutulmamış parti zihniyetli bazı öğretmen ve idarecilerin. son yaşanan siyasi süreci protesto amacı güden bir yürüyüştür. buda devletin kendisinin düşünceleri değil bir parti muhalefetinin düşüncelerdir. çocukları kullanarak insanların milli duygularını bunu yaptık bize tutanak tuttular diye acitasyon yaratmak ne kadar vatanseverliğe girer. eğerki bu yorum hiç beğeni almazsa ben derim tamam bu bütün türkiyenin muhalefetidir ben haksızmışım derim ve kabul ederim. ama beğenen olursa bunun sadece muhalif zihniyetin çocukları kullanarak heleki türkiye eğitimcileri ise bunlar sahip oldukları milli duyguları sorgulamalarını isterim. eğitimcinin dikkat etmesi gereken en önemli etik kuralı öğrencilerini kendi ideolojisi dışında tutup bütün farklılıklara kucak açmaktır. yoksa sadece kendi mahallenizde eğitimci olursunuz...

  Çocukları Kullanmak. - Clear

  Çocukları kullanmak alışkanlık halini aldı.Kimi taş attırıyor,kimi de yasa dışı yürüyüş yaptırıyor.Çocuklardan elinizi çekin.Yazıktır.Ayıptır.