Ege'nin dünyayla bağlantısını çaldılar

Kapkaççılar doğuştan işitme engelli üç yaşındaki Ege Arda Dinç'in, dünyayla bağlantısını sağlayan 25 bin dolarlık işitme cihazını çaldı. Tam 1.5 yıl boyunca sıra bekledikten sonra, kulağına takılan cihazla duymaya başlayan ve konuşmayı öğrenen Ege, yeniden koyu bir sessizliğe gömüldü.

İZMİR - Kapkaççılar doğuştan işitme engelli üç yaşındaki Ege Arda Dinç'in, dünyayla bağlantısını sağlayan 25 bin dolarlık işitme cihazını çaldı. Tam 1.5 yıl boyunca sıra bekledikten sonra, kulağına takılan cihazla duymaya başlayan ve konuşmayı öğrenen Ege, yeniden koyu bir sessizliğe gömüldü.
İzmir'in Karşıyaka semtinde oturan anne Yasemin Dinç, hırsızlara seslendi: "Cihazın bir parçası oğlumun kafatasına takılı olduğu için tek başına çalışmaz. Alan kişinin insafa gelerek iade etmesini istiyorum." Sürekli ağlayan Ege'nin babası da çaresiz. Bülent Dinç, "Oğlumun tedavisi sırasında işten ayrıldım. Şu an işsizim sigortam da yok. Ne yapacağımı şaşırdım." Önceki akşam saat 20.00 sularında üç tekerlekli bisikletle dolaşmaya çıkan Ege, babası ve dedesinin yanından sadece 25 metre uzaklaştıtan sonra ağlayarak dönmüş ve çocuğun biyonik kulaklığının çalındığı anlaşılmıştı.