'Eğer şeref bu ise, adı batsın şerefin'

'Eğer şeref bu ise, adı batsın şerefin'
'Eğer şeref bu ise, adı batsın şerefin'
Bahçeli'nin şerefsizlik tanımını bugünkü köşe yazısına taşıyan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, "Adı batsın böyle şerefin der şerefsiz olmayı tercih ederim" dedi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, MHP Lideri  Devlet Bahçeli 'nin "Şerefsizlik nedir" sorusuna verdiği 24 maddelik açıklamasını köşesine taşıdı. "Eğer şeref bu ise, adı batsın şerefin" başlıklı yazısında Ahmet Hakan, dokuzuncu maddeyi eleştirdi."Dokuzuncu maddeye bakınca kendimi gördüm" diyen Hakan, şunları yazdı:

"BEN DE SİLAHLAR SUSSUN DİYORUM"

"Devlet Bahçeli, dokuzuncu maddede şöyle anlatıyor şerefsizleri: 'Sözde demokrasi ve çözüm narkozuyla silahlar sussun, 90'lara dönülmesin, eller tetikten çekilsin diyenler, PKK 'ya yaltaklık edenlerdir.' Ben de silahlar sussun diyorum. Ben de 90'lara dönülmesin diyorum. Ben de eller tetikten çekilsin diyorum. Ben de demokrasi diyorum. Ben de çözüm diyorum.

"ŞEREFSİZ OLMAYI TERCİH EDERİM"

Eğer şerefli olmak için bunları demek yerine... Silahlar susmasın demem gerekiyorsa, 90'lara dönülsün demem gerekiyorsa, eller tetikten çekilmesin demem gerekiyorsa, demokrasi dememem gerekiyorsa, çözüm dememem gerekiyorsa... Bilinsin ki "Adı batsın böyle şerefin" der ve şerefsiz olmayı tercih ederim"


  http://www.radikal.com.tr/141018814101883

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ahmet hakanı tebrik ederim. - hamzaakyol

  katıldığım düşüncelerim de var, katılmadıklarım da, yazılarının yüzeysel olduğunu düşünürüm. ancak şu ana kadar türkiye gündemini en doğru değerlendiren yazarlardan birisi. bu onun sapla samanı ayırma konusundaki yeteneğini gösterir, yani muhakeme yeteneğini gösterir. ancak ahmet hakanın bir başka önemli özelliği de, şu ana gördüğüm en tutarlı yazardır. mhpnin tutumu ile ilgili olarak eklemek istediğim nokta ise, kürtlerin içinde de türklerin içinde de iyi ve kötü insanlar var. ahlaklı ve ahlaksız insanlar var. kürtlerin içindeki ahlaksız insanlar ile türklerin içindeki ahlaksız insanlar, insan kaçakçılığı, mafyalık, insan öldürme, iç savaş, ülkenin bölünmesi, kendisini gibi düşünmeyene şiddet uygulama konusunda anlaşıyorlar. kürtlerin ve türklerin içindeki iyi insanlar da, insan hakları, demokrasi, barış içinde bir arada yaşama, hukukun üstünlüğü konularında anlaşıyorlar. mhp yönetimi, pkknın ahlaksız insanları ile anlaşmayı tercih ediyor. çünkü böylece kürtlerin ahlaksızlarının yaptığı gibi, onlar da haketmeden, devletin üst kademelerinde görev alıp, kıyak, rahat bir yaşam sürebilecekler. sorun pkk ile karşıtları sorunu değil, sorun iyi insanlar ile ahlaksız insanlar arasındaki bir sorun yani.

  Şereflilik - Selimserincan

  Şereflilik; yani şerefli olma hali Tam da Bahçeli'nin tanımladığının tersidir. Bence şerefli olmak; barışı kardeşliği, demokrasiyi ve insan olmayı ne gerektiriyorsa onları istemektir. Birkaç oy için insan kanı akmasını istemek değildir şereflilik. İnsanların öldürülmesi şimdiye kadar kimseye şeref kazandırmamıştır. Maalesef bugün Türkiye'de insan kanı akıtmanın şeref olduğunu iddia edecek kadar raydan çıkanlar var. İnsanlığın değerli olduğu memleketlerde bunu iddia edecek adamı rezil-rüsva eder, yerin dibine geçirirler.

  MHP Politikası - user807166

  Allah aşkına MHP'nin PKK'dan başka bir derdi var mı? Tek başına hükümet olsa Ekonomi ile %2 oranında PKK ile %98 oranında ilgilenir. Ve yazıktır ki bir siyasetçi ilk defa bir seçmeni oy verdiği parti yüzünden şerefsizlikle itham etmiştir. MHP ve MHP'lilere; dar bakış açıları, kin'den başka bir şeye sahip olmamaları, hastalık derecesindeki milliyetçilikleri dolayısı ile, onlara acıyorum.