Eğitim beklemez!

Kıraç ailesinin Antalya'da yaptırıp Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na (TEGV) devrettiği dev eğitim parkı açıldı.

ANTALYA - Kıraç ailesinin Antalya'da yaptırıp Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na (TEGV) devrettiği dev eğitim parkı açıldı.
Her yıl 1 milyon çocuğa okul sonrası eğitim vermeyi amaçlayan eğitim gönüllüleri, 25 bin çocuk kapasiteli yeni eğitim parkına dün kavuştu. Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkı'nın açılışına, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ın eşi Sema Doğan ile Kanal D İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, kızı Arzuhan Yalçındağ, Koç ailesinden İnan ve İpek Kıraç, Nusret ve Semahat Arsel ile TEGV yöneticileri katıldı.
Törene rahatsızlığı nedeniyle katılamayan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Suna Kıraç'ın mesajı kızı İpek Kıraç tarafından okundu. Kıraç şöyle dedi:
"Cumhuriyet döneminin en ağır ekonomik krizini yaşarken, üstüne terör ve savaş tehditleri eklendi. Böyle karmaşık bir ortamda benim hedeflerim ütopik kalabilir. Ancak ekonomik krizler atlatılır, siyasi sorunlar çözülür, ama çocukları harcanmış bir toplumu bir daha onarmak mümkün değildir. Çocuklarımızın eğitimi ertelenmeyecek kadar ciddi iştir." İnan Kıraç da "Kentimizi bunun gibi 10 parka kavuşturalım" çağrısında bulundu.
Sanattan trafiğe
Eğitim parkı 2 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip. Park-ta, laboratuvar, kütüphane, sanat ve eğitsel oyun odaları, seminer odası, video ve CD odası, 22 bilgisayarlı eğitim odası, ayrıca 10 bilgisayarlı internet odası, satranç odası, yaratıcı drama ve masatenisi gibi etkinliklerin yapıldığı oda, altı derslik, spor sahaları ve trafik eğitim alanı mevcut.
Eğitim gönüllüleri 66 olan etkinlik merkezlerinin sayısı-nı 140'a çıkarmayı hedefliyor. TEGV'in İstanbul'da iki, Ankara, Eskişehir ve Van'da birer eğitim parkı bulunuyor.