Eğitim için 20 milyon YTL

Milliyet gazetesinin kız çocuklarının eğitime kazandırılması amacıyla sürdürdüğü 'Baba Beni Okula Gönder' kampanyası dün Kanal D ekranlarında tüm Türkiye ile buluştu.

İSTANBUL - Milliyet gazetesinin kız çocuklarının eğitime kazandırılması amacıyla sürdürdüğü 'Baba Beni Okula Gönder' kampanyası dün Kanal D ekranlarında tüm Türkiye ile buluştu. Mehmet Ali Birand ve Seda Sayan'ın Kanal D'de gerçekleştirdiği 1.5 saatlik canlı yayın sonunda kampanya için 8 milyon YTL bağış toplandı. 23 Nisan'da başlayan kampanyada toplanan para, son bağışlarla toplam 20 milyon YTL'ye ulaşmış oldu.
Kanal D ekranlarında dün saat 15.30'da başlayan programa Milliyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Hanzade Doğan, Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, İcra Kurulu Üyesi Tijen Mergen, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan ile Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Beylikdüzü Belediye Başkanı Vehbi Orakçı gibi kampanya destekçilerinin yanı sıra Doğu ve Güneydoğu illerinden program için İstanbul'a gelen kız çocukları da katıldı. İlk bağışçı olan Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Erzurum, Kelkit, Köse ve Kürtün'de dört yeni yurt yaptıracaklarını belirterek, "Biz bu kampanyaya 4 milyon YTL katkıda bulunuyoruz" dedi. Programda konuşan Hanzade Doğan ise "Toplumun yarısını, kadınları, kızları eğitimden mahrum bırakırsak o zaman gelecekteki nesillerimizi de cehalete mahkûm etmiş oluruz" diye konuştu.
Sanatçı Emre Altuğ, Doğan Music Company'den çıkacak olan 'maxi single'ının tüm gelirini kampanyaya bağışladığını açıkladı ve "Hayatımda ilk kez kendi yaptığım bir şey için yalvarıyorum. İmkânı olan beşer tane alsın" dedi. Zara, Haluk Levent, Özcan Deniz, Beyazıt Öztürk, Ebru Akel, Nurgül Yeşilçay, Levent Kırca, Sumru Yavrucuk da destek için çağrı yaptı. İzleyicilerin kampanyaya destek için Avea, Telsim ve Turkcell faturalı hatlarından BURS yazıp 5414'e göndererek, 5 YTL'lik katkıda bulunabilecekleri duyuruldu. Kampanyanın ilk meyvesi olan ve LİMAK Holding tarafından yaptırılan Siirt'teki kız yurdunun açılışı da Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in katılımıyla gerçekleşti.


    http://www.radikal.com.tr/7596827596820

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.