Eğitim-Sen: Polis ağır silahlarla gelip içki aradı

Eğitim-Sen: Polis ağır silahlarla gelip içki aradı
Eğitim-Sen: Polis ağır silahlarla gelip içki aradı
Tunceli'de Eğitim-Sen yetkilileri, kuruluş yıldönümü için yemek verdikleri yere polisin gece geç saatlerde ağır silahlarla basıp içki araması yaptığını öne sürdü.

TUNCELİ - Tunceli’de sendika şubesinde basın toplantısı düzenlenen Eğitim -Sen Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Çetinkaya, Pertek’te üyelerinin kuruluş yıldönümü nedeniyle ve Pertek Belediye Başkanı EMEK Partili Kenan Çetin’inde katıldığı yemeği polisin bastığını öne sürdü. Yemekte içki servisi bulunmadığını belirten Çetinkaya, şöyle dedi:

"Gecenin ilerleyen saatlerinde içeriye birkaç polis girdi daha sonra polis sayısı 10 civarına ulaştı. Ellerinde kameralar vardı, işyerindeki televizyonda yayınlanan müziklere varıncaya kadar kaydettiler. Gece yapmak için izin alıp almadığımızı sordular, bizim bütün yasal izinlerimiz alınmıştı ve sonra masalarda içki aradılar ama içkiye rastlamadılar mutfağı kontrol edip, gittiler. Polisler içerdeyken, ’Neden böyle yaptınız, yaptığınız doğru değil, biz burada yasal olarak bir gece yapıyoruz arkadaşlar ile yemek yiyoruz, siz buraya izinli mi geldiniz arama kararınız var mı’ diye sorduk cevap bile vermediler."

Çetinkaya, yemek yedikleri mekana ikinci kez gelen polislerde ağır makinalı silahlarla geldiklerini söyleyerek, şöyle devam etti:

"Sivil polisler çıktıktan sonra bu kez 4 özel harekat timi ve birkaç sivil polisi tekrar içeri geldi. Bu durum son derece düşündürücü bir sendika yemeğinde, üstelik eğitimcilerin yemeği ve aramızda eşiyle çocuklarıyla gelen arkadaşlarımız vardı, 7-8 yaşlarında çocuklar vardı. Polisler savaşa gider gibi kuşanarak içeri girmeleri ve tartışma yaratmaları nasıl bir mantıktır anlamadık. İçeriye girmelerinin nedeni içki satışı var mı yok mu? Ya da içki içiliyor mu içilmiyor mu? Bu sadece bir bahane idi, amaç içerde ne yapılıyor bunu görmek ve kameraya çekmekti. Özel hareket timlerinin üzerinde ağır makinalı silahlar ve roketatarlar bile vardı. Şaşkına döndük, sanki savaşa gidiyorlardı, çocuklar çok korktu."

Çetinkaya, konu ile ilgili olarak hem kendilerinin hemde işyeri sahibinin Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağını, bu yapılanın emek, demokrasi, eşitlik, adalet barış ve özgürlük mücadelesi, eğitim emekçilerinin özlük demokratik, ekonomik, kültürel, sosyal hakları için fiili ve meşru zeminde yürüttüğü haklı mücadelesine dönük bir saldırı olduğunu da söyledi.

DHA - Ferit DEMİR


  http://www.radikal.com.tr/111820811182088

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ilkler! - zebda

  Akp ve Tayyip son 10 yılda bu ulkeye ilkeleri yaşattıklarını söylediler..bu kadar tepki alan bir başbakan ve partinin başına iktidardan giderken de bir takım ilkler gelecek ve bunlar pek kötü ilkler olacak!

  Eğitim-senle alanda mücadele edemeyen ahlaki alandan saldırıyor. - kargıyel

  Eğitim-sen'i içki üzerinden öcüleştirme adımlarından birisi daha.İçki tüketmek; oluşturulan muhafazakar atmosferde gayriahlaki bir edim olarak kodlanıyor ve öğretmenlere bu zemin üzerinde saldırılıyor.Eğitim-Sen'in verdiği ya da vermek istediği mücadele zemini de komple ahlaksız olarak yaftalanarak değersizleştirilmeye çalışılıyor.Büyük olasılıkla bu saldırı üzerinden hem sendikayı daha da yıpratma hem de üye olacaklara göz dağı verilmeye çalışılıyor.O gecede içki tüketilse dahi bu durum polisin keyfi baskısını açıklayamaz..

  ... - k-a-o-s

  girdiler kapılardan girdiler pencerelerden mektuplardan kitaplardan telefonlardan girdiler kirlettiler ve gecemizi girdiler ağrıttılar ve gündüzümüzü .... H.H.Korkmazgil

  çok ileri demokrasi - jitemci astsubay

  bunlar ileri demokrasinin ayak sesleri. yetmez ama evet'çilere iletilsin bu haberler

  sanırım... - lastikordek

  başbakan tüm emniyet müdürlüklerine fetva vermiş. tüm muhalif kesimlerin baskı altına alın, göz açtırmayın demiş. savcılıklara talimat göndermiş, bunların şikayetlerini takipsizlikle sonuçlandırın diye. hakimlere emretmiş bunları hapiste tutun diye. yoksa tüm bu yaşananları açıklamak imkansız. sivil toplumdan korkuyorlar. allahtan korkmuyorlar masum vatandaştan korkuyorlar. tüm bunları tek bir merkezden yönetiyorlar, başlarında da bizzat başbalkan var. aha buraya yazıyorum, yıllar sonra bir halk devrimi sonucu bu iktidar tarihin çöplüğüne karıştığında mecliste kurulan komisyonlarda hesap verecekler. onlar ve işbirlikçileri.

  HERŞEYİ YAPARLAR - urhan

  akpenin bu ülkede gerçekleştirmeye çalıştığı idalleri var ve bu idealler uğruna adil olan olmayan her şeyi göze alıp yapıyor.İÇKİ BAHANESİYLE ÖĞRETMENLERİN YEMEĞİNE TACİZ EDECEK KADAR.......

  zavallı zalimler... - redensart

  arkası daha gelecek, 2-3 sene sonra yılbaşı kutlamalarını yasaklayacaklar muhtemelen, bir süre sonra da artık sokakta insanları durdurup namaz kılıp kılmadıklarını soracaklar ve insanları zorla camiye götürecekler. çünkü bunların "din" diye anladıkları zulüm ideolojisinin fıtratı böyle... bunların atadedeleri emeviler, kurban bayramında muhalifleri şam'daki emevi camiinde kurban niyetine boğazını keserek "kurban" ediyordlardı. (bkz. ignaz goldziher'in "islamda tanrı sevgisi" almanca makalesi). bunlar bir yandan obama'dan korktukları kadar Allah'tan korkmazlar, diğer yandan güçlerinin yettiği mazlumları Allah'ın ismini kirleterek "allah allah" nidalarıyla katlederler.