Eğitim-Sen Şube Başkanı Şanlı gözaltına alındı

Eğitim-Sen Şube Başkanı Şanlı gözaltına alındı
Eğitim-Sen Şube Başkanı Şanlı gözaltına alındı
Gezi Parkı olaylarına ilişkin Türkiye genelinde başlatılan gözaltılar kapsamında bugün Eskişehir'de de gözaltılar yaşandı. Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Paşa Şanlı da gözaltına alınanlar arasında.
Haber: CAN GÜLERYÜZLÜ / Arşivi

ESKİŞEHİR- ANKARA – Gezi Parkı protestolarının yoğun yaşandığı illerden biri olan Eskişehir’de bugün erken saatlerden itibaren polis, tarafından ellerindeki liste doğrultusunda gözaltılar yapıldı. Edinilen bilgilere göre, akşam saatlerine doğru 8 kişi evlerinden ya da işyerlerinden alınarak Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Gözaltı sayısının artabileceği belirtiliyor.

EĞITIM-SEN ŞUBE BAŞKANI DA VAR

Gözaltına alınanlardan biri de Eğitim -Sen Şube Başkanı Ali Paşa Şanlı. Şanlı, Şube binası önüne gelen sivil polislerce burada gözaltına alınarak götürüldü. KESK ve DİSK’in, Gezi Parkı protestolarına da denk gelen 4-5 Haziran tarihli grev çağrısı doğrultusunda Türkiye genelindeki Eğitim-Sen’li öğretmenler meydanlara çıkmış eylemler gerçekleştirmişti. Şanlı’nın bu eylemlere katılmaktan kaynaklı gözaltına alındığını savunan Eğitim-Sen Genel Merkez Basın Yayın Sekreteri Tuğrul Çulfa, “Sendikal, yasal hakkımızı da mı artık kullanmayacağız. Gelinen aşama, hukuksuzluğun adeta hukuk haline dönüştüğünü göstermektedir” dedi.