Eğitim-Sen'e 'Kobani yaralıları' baskını

Eğitim-Sen'e 'Kobani yaralıları' baskını
Eğitim-Sen'e 'Kobani yaralıları' baskını
Ankara'da Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Merkezi, polis tarafından basıldı.

RADİKAL -  Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, Çankaya ilçesinde bulunan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) genel merkez binasına baskın düzenledi. Genel Merkezi'ne baskın yaptı. Polis, baskına gerekçe olarak  “Binada, Kobani’den gelen yaralıların bulunduğu yönündeki ihbarı” gösterdi. Eğitim Sen Genel Merkezi’nde bulunan Konuk Evi’nde kalan ve Ankara’da tedavi gören Kobanililer, polis tarafından gözaltına alındı.

Operasyon nedeniyle genel merkez önünde çevik kuvvet ekipleri tarafından yoğun güvenlik önlemi alınırken, KESK ve KESK’e bağlı üyeler Eğitim-Sen Genel Merkezi binasının içine alınmadı.

Polislerin, sendikaya ait kamera kayıtları ile bilgisayarları incelediği de öğrenildi. 

20 KİŞİ GÖZALTINDA

Eğitim-Sen Genel Merkezi'nde biri doktor, 3'ü yaralı 9 kişinin üzerlerindeki sahte kimliklerle yakalandığı iddia edildi. Şüphelilerin Kobani'de girdikleri çatışmalarda yaralandıkları ve tedavilerinin zanlılar arasındaki doktor tarafından burada yapıldığı ileri sürüldü.

Tedavileri tamamlanan 5 şüpheli ve doktor gözaltına alındı, 3 yaralı Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.
     
Yaklaşık 20 kişinin gözaltına alındığı operasyonda ele geçirilen çok sayıda örgütsel dokümana el konulduğu öğrenildi. (CİHAN/AA)

Davutoğlu yanıtladı: Çözüm süreci bitti mi?

Uçuşa yasak bölge konusunda ABD ve Türkiye'den farklı açıklamalar

IŞİD'in canlı bombası gözaltında!


  http://www.radikal.com.tr/140361314036135

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ha bir de... - user1071374

  Yaralıları kendileri tedavi etmek için Kobaniden ta Ankara ya getirmişler. Deha eseri bir açıklama.

  Yazdıklarınızı okumuyor musunuz? - user1071374

  Evet polis yaralıları hemen tedavi etmiş sedye ile gözaltına almış. Emniyet saçma bir açıklama yapınca biraz mantığa uydurunda öyle verin haberi bari.

  Yok birbirinizden farkınız - cayenne

  Türkiye işidlilere yardım ediyor diyenler bu haberden sonra PKK lılara da yardım ediyor diyebilecekler mi?Eğitim-sen in eğitimden gayri amaçları var.

  Kim haklı - user406947

  Burada polisin baskınını kınayanlara bir sorum var, Neden bu yaralılar hastaneye götürülmedi de, sahte kimlikle bir eğitim sendikasında tedavi edilmeye çalışıldı? Öyle boş sloganlar atmak kolay, önemli olan tutarlı olmak

  - user839664

  İsid bahane sosyalistlere saldırmak şahane!!