'Eğitime destek çubuğu' kullanan öğretmen görevden alındı!

'Eğitime destek çubuğu' kullanan öğretmen görevden alındı!
'Eğitime destek çubuğu' kullanan öğretmen görevden alındı!
Antalya Korkuteli'nde ücretli fen bilgisi öğretmeni A.Ü, sınavlarda yanlış yapan öğrencilerin ellerine vurduğu ve sınıfta, "Eğitime destek çubuğu" yazılı bir sopa bulundurduğu iddiaları üzerine görevinden alındı.

RADİKAL - Milli Eğitim Bakanlığı Basın Merkezi'nden alınan bilgiye göre, Korkuteli Yazır Fevziye Polat Ortaokulu'nda ücretli fen bilgisi öğretmeni A.Ü.'nün sınavlarda, yapılan yanlış kadar öğrencilerin ellerine vurduğu ve sınıfında "Eğitime destek çubuğu" yazılı bir sopa bulundurduğu iddiaları üzerine, okul müdürlüğünce 27 Şubat'ta araştırma yapıldı. Araştırmanın sonunda, öğretmenin görevlendirmesi aynı gün Korkuteli Kaymakamlığı’nca iptal edildi ve yerine öğretmen görevlendirmesi yapıldı.
 

Eğitime destek 'çubuğu': Her yanlışa bir sopa!

   
İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce, konuya ilişkin inceleme ve araştırma yapmak üzere müfettiş görevlendirildi. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/130446113044611

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  görevden alınmış - ex nihilo

  görevi mi vardı ki görevden alındı? ücretli öğretmen kadrolu öğretmendi sanki, dershanenin kadrosundaki öğretmenin ücretli öğretmenden daha fazla iş garantisi var. ücretli öğretmen bugün var yarın yok. bu ülke ne kadar basitleşti, ne kadar ucuzlaştı analamakta güçlük çekiyorum: bugün 300 bine yakın atanamamış öğretmen var, bunların binlercesi ücretli öğretmen, yani işsiz, geleceksiz, yani depresif, stres yüklü, intihara meyilli vs. potansiyel bu yönde, kimse bu acıtan gerçeği konuşmak istemiyor, bu gerçekle yüzleşmek istemiyor işin kıyısında köşesinde kalan sorunla ilgilenmek istiyor. kimse kusura bakmasın akp iktidarı burada eleştirisi yapılan öğrenci dayağı gibi meselelerde çok yol katetti diğer iktidarlara göre. ama eğitimi ve özellikle de eğitimin bel kemiği olan öğretmenlerin sosyal güvenccelerini berbat etti. geleceklerini yok etti. radikalin ezberci okurlarına soruyorum en son hatırladığım kadarıyla 36 tane intihar eden atanamamış öğretmen vardı, sayısı kaç oldu bilmem, şimdi öğretmenin ücretli olması mı daha büyük sorun yoksa öğrenciye sopayla vurması mı?