Eğitime iki özel destek

HSBC Bank A.Ş. ile Honda Türk A.Ş. eğitime katkı için geliştirdikleri projeleri uygulamaya koydu. HSBC Bank, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle, 250'si meslek yüksek okulu, 250'si de üniversite olmak üzere toplam 500 öğrenciye aylık 75'er milyon lira burs verecek.

İSTANBUL - HSBC Bank A.Ş. ile Honda Türk A.Ş. eğitime katkı için geliştirdikleri projeleri uygulamaya koydu. HSBC Bank, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle, 250'si meslek yüksek okulu, 250'si de üniversite olmak üzere toplam 500 öğrenciye aylık 75'er milyon lira burs verecek. HSBC Bank A.Ş. Genel Müdürü Piraye Antika, Türkiye'nin parlak geleceğinin güvencesi olan gençlere destek vermek amacıyla 'HSBC Gençlere Destek Projesi'ni gerçekleştirdiklerini söyledi.
Honda'nın da, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'yla (TEGV) başlattığı işbirliği sonucu, Honda marka otomobil ve motosiklet alanlar eğitime katkıda bulunacak. Honda, bir yıl sürecek projeyle TEGV'ye 100 bin dolar katkıda bulunacak. TEGV de bu parayla 30 bin çocuğa eğitim hizmeti götürecek.
'Çocukların hayalleri de ilgi alanımızda' sloganıyla başlatılan proje hakkında bilgi veren Honda Türkiye A.Ş. Genel Müdürü Katsumi Sawai, eğitime yapılan katkının geleceğe yapılan bir katkı olduğunu söyledi. Sawai, "Şirket olarak toplumsal sorumluluğumuz gereği TEGV ile işbirliği yapma kararı aldık. Eğitim, çok önemli" dedi.