Eğitime yeni bir yuva

Aydın Doğan Vakfı tarafından Üsküdar'da yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanan Aydın Doğan İlköğretim Okulu açıldı. Örnek Mahallesi'ndeki okulun açılış töreninde konuşan İstanbul Valisi Muammer Güler

İSTANBUL - Aydın Doğan Vakfı tarafından Üsküdar'da yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanan Aydın Doğan İlköğretim Okulu açıldı. Örnek Mahallesi'ndeki okulun açılış töreninde konuşan İstanbul Valisi Muammer Güler, geçen yıl deprem riski nedeniyle 54 okulun yıkıldığını, 8 binden fazla öğrencinin değişik okullara aktarıldığını anlattı. Güler, yıkılan 54 okuldan çoğunun yenilendiğini belirterek, "15 bin derslik yapılmalıydı. 10 binine ulaştık" diye konuştu.
2 milyon 800 bin YTL'ye mal oldu
Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı da 2 milyon 800 bin YTL'ye mal olan Aydın Doğan İlköğretim Okulu'nda 24 derslik, fen ve bilgisayar laboratuvarları, müzik odası, çok amaçlı salon, engelli merdiveni, asansörü ve tuvaleti bulunduğunu kaydetti.
Konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik adına İstanbul Valisi Muammer Güler, Aydın Doğan Vakfı Başkanı Aydın Doğan'a plaket verdi. Aydın Doğan, bahar aylarında Erzurum Lisesi'nin Nene Hatun Kız Öğrenci Yurdu, Erzincan Lisesi Kız Öğrenci Yurdu ile Gümüşhane'nin Kelkit, Köse ve Kürtün ilçelerinde de kız öğrenci yurtları olmak üzere beş yurdun temelini atacaklarını, Gümüşhane'de de 'Sema Doğan Kültür Kompleksi'nin açılışının yapılacağını anlattı. Açılıştan sonra okulu gezen Vali Güler ile Doğan, sıralara oturarak öğrencilerle sohbet etti.


    http://www.radikal.com.tr/7674887674880

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.