Eğlence sokağı doldurdu

Eğlence sokağı doldurdu
Eğlence sokağı doldurdu
2013 Türkiye'nin dört bir yanında sokak partileriyle kutlandı. İstanbul'daki kutlamalar Taksim'den Nişantaşı'na kaydı.

Taksim’deki meydan düzenlemesi ı nedeniyle bu yıl yılbaşı İstanbul ’da yeni yıl kutlamalarının adresi Nişantaşı oldu. İzmir’in dört bir yanında yapılan kutlamaların en önemli adresi yine Cumhuriyet Meydanı oldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Cumhuriyet Meydanı konserinin bu yıl ismi, ünlü sanatçı Kıraç oldu. Gece 12’de havaifişekler, İzmir Körfezi’ni aydınlattı.
Trakya da yeni yıla sokak partileriyle girdi. Edirne’de ışıl ışıl süslenen Saraçlar Caddesi’nde toplanan yaklaşık 10 bin kişi, Tekirdağ’da 2 bin kişi, Kırklareli’nde ise 4 bin kişi dondurucu soğuğa aldırmadan sokak partisinde yeni yıla merhaba dedi. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen yılbaşı partisinde, eğlenenlerin üstüne suni kar yağdırıldı.

NİŞANTAŞI EĞLENİYOR İstanbul’da TAksim Meydanı polis ve yabancı turistlere kalırken binlerce kişi, 2013’ü karşılamak için Nişantaşı Meydanı’nda toplandı. Nişantaşı’nın bazı sokak ve caddeleri oyuncak ayıcıklar, Noel Babalar ve hediye paketleri ile süslendi. Meydana 7 metrelik dev yılbaşı ağacı konuldu. Yeni yıla dakikalar kala DJ’ler performaslarını sergiledi. Kutlamalara Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de katıldı. Geri sayımın ardından havaifişek gösterisi düzenlendi. 10 dakika süren havaifişek gösterisinin ardından kalabalık eğlence merkezlerine akın etti.


ONLARA 365 GÜN DENİZ Antalya’da emeklilerin oluşturduğu ‘365 gün denize girenler’ grubu 18 yıldır sürdürdüğü geleneklerini bu yıl da bozmadı. Yılbaşı gecesi Konyaaltı Sahili’nde ateş yakarak bekleyen 15 grup üyesi, saatler 24.00’ü gösterdiğinde kendilerini Akdeniz’in sularına bıraktı.

YILBAŞI DEĞİL MEKKE’NİN FETHİ KUTLANDI
Türkiye ’nin pek çok ilinde yeniyılla aynı saatlerde Anadolu Gençlik Merkezi’nin düzenlediği etkinliklerle Mekke’nin fethinin 1383’üncü yıldönümü kutlandı. Anadolu Konya Mevlana Kültür Merkezi’ndeki törende dünya birincisi Türk ve yabancı hafızlar Kuran okudu.

YENİ YILA YENİ YÜZLE MERHABA
Türkiye’nin yüz nakli yapılan ilk kişisi olarak tarihe geçen Uğur Acar ile 4’üncü yüz nakillisi Turan Çolak, yeni yıla Akdeniz Böbrek Hastaları ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin (AKBÖHONDER) yılbaşı partisinde dans ederek girdi. Acar ve Çolak, yeni yılda daha fazla bağışçı olmasını diledi.

2013 BEBEĞİ FURKAN 2013 senesinin İstanbul’daki ilk bebeği Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 00.05’te doğdu. Kader ve Fatih Aslan çiftinin bebeği Furkan’a İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Cumhuriyet Altını taktı.

PALANDÖKEN ATEŞİ
Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Polonya, İran ve Ukrayna’dan Palandöken’e gelenler, yeni yılı eksi 20 derecede ateşin etrafında kutladı.