Eğlence yaparak soygunu kutladılar

Eğlence yaparak soygunu kutladılar
Eğlence yaparak soygunu kutladılar
Adana'da, camını kırdıkları 11 otomobilden para ve değerli eşya çalan 3 kişi yaptıkları vurgunu eğlence yaparak kutladılar.

 ADANA- Adana'da, camını kırdıkları 11 otomobilden para ve değerli eşya çalan 24 yaşındaki Seyhan Genç , 25 yaşındaki Kadir Kesici ve 41 yaşındaki Gülcan Yıldız Zengin, yaptıkları vurgunu eğlence yaparak kutladı. Eğlencelerini kameraya da çeken şüphelilerden Zengin, "Ben Conoların kraliçesiyim. Ben ne istersem herkes onu yapar" diyerek aşiretinde söz sahibi olduğunu ileri sürdü.
Merkez Çukurova İlçesi'nin Güzelyalı, Toros, Huzurevleri mahallelerinde son haftalarda peş peşe otomobillerin camları kırılıp, hırsızlık yapıldı. Yaşanan olaylar üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, hırsızların Tarsus-Gaziantep-Adana (TAG) otoyolundan şehre girip, soygunları yaptıktan sonra, aynı yoldan gittiklerini tespit etti. Güzergahlarda ve soyulan araçların çevresinde bulunan işyerlerindeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, olaylarda 2013 model bir otomobilin kullanıldığını saptadı. Otomobili ile ilgili araştırma yapan Asayiş Şubesi görevlileri, aracın kiralık olduğunu ve Mersin'in Tarsus İlçesi'nde yaşayan Cono Aşireti mensuplarının kullandığını belirledi. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, şüpheli otomobili TAG otoyolunun Kasım Ener Bulvarı girişinde yakaladı. Otomobilde bulunan Seyhan Genç, Kadir Kesici ile Gülcan Yıldız Zengin ekiplerce yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin Mersin'in Tarsus İlçesi'ndeki evlerine giren ekipler, yaptıkları aramalarda Adana'da soyulan otomobillerden çalınan cep telefonları, bilgisayarlar ve bir kamera ele geçirdi. Kamerayı inceleyen polis, şüphelilerin vurgundan sonra düzenledikleri eğlencenin yer aldığı görüntülere ulaştı. Çalan müzikle dans eden Seyhan Genç ile Gülcan Yıldız Zengin'in eğlence görüntüleri bulundu. Kendisinin 'Conoların Kraliçesi' olduğunu söyleyen Gülcan Yıldız Zengin'i etrafında halka oluşturan gençler alkışlarken, Seyhan Genç'in ise elinde sopa ile Afrika 'nın yerli kabilelerinin yaptığı dans gibi çevresinde dönmesi dikkat çekti. Haklarında birçok suçtan yakalama kararı bulunan ve çok sayıda da kayıtları bulunan 3 şüpheli, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemede tutuklandı.