Ehliyeti olsa yaşayabilirdi!

Film setinde trafik kazasında hayatını kaybeden oyuncu 27 yaşındaki Aslı Sevimli'nin, "Ehliyetim yok" diye direksiyona geçmediği belirtildi.
Haber: ALİ GÜLERYÜZ / Arşivi

ADANA - Film setinde trafik kazasında hayatını kaybeden oyuncu 27 yaşındaki Aslı Sevimli'nin, "Ehliyetim yok" diye direksiyona geçmediği belirtildi. Kanal 7 televizyonu için İstanbul'da çekilen 'Beni Affet' dizisinin setinde üç gün önce meydana gelen kazada ölen Aslı Sevimli, dün memleketi Adana'da Akkapı Mezarlığı'nda toprağa verildi. Yapımcı firmadan kimsenin katılmadığı cenaze törenine katılanlar gözyaşlarını tutamadı.
Sevimli'nin ailesi, olaya tepki verirken "Aslı'nın senaryo gereği otomobille, küçük oyunculardan birisine çarpması gerekiyordu. Ancak, ehliyeti olmadığı için aracı kullanmak istemeyince, direksiyon başına yönetmen yardımcısı 23 yaşındaki Z.E. geçti. Z.E. fren yerine gaza basınca, prodüksiyon masasına çarptı" iddiasını dile getirdi.
Sekiz çocuk babası Hamdi Sevimli, kızının mezarı başında şiir okurken, genç oyuncunun kardeşleri Efe ve Muhammet Sevimli, "O otomobili en az 10 yıllık direksiyon tecrübesi olan birisinin kullanması gerekirdi. Ehliyeti olmamasına rağmen usta bir şoför kadar iyi araç kullanan ablamız, otomobili kullanmadı ve sorumlu bir insan olmasının cezasını canıyla ödedi" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7586997586990

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.