Ehliyetini geri alan şoför yola çıktı: Yedi ölü

Alkollü araç kullanmaktan el konulan ehliyetini bu ay geri alan kamyon şoförü Gürol Kasap, yine 240 promil alkolle direksiyon başına oturdu. Kamyonuyla karşı şeride geçen Kasap, düğün yolundaki bir midibüsü biçti. Güle oynaya düğüne giden yedi kişi öldü...
Haber: BURAK GEZEN / Arşivi
ERSAN KÜÇÜKKURU / Arşivi

ÇANAKKALE - Alkollü araç kullanmaktan el konulan ehliyetini bu ay geri alan kamyon şoförü Gürol Kasap, yine 240 promil alkolle direksiyon başına oturdu. Kamyonuyla karşı şeride geçen Kasap, düğün yolundaki bir midibüsü biçti. Güle oynaya düğüne giden yedi kişi öldü, ikisi ağır, üçü çocuk 39 kişi yaralı. Kasap tutuklandı.
47 yaşındaki Gürol Kasap önceki gün saat 21.15'te kamyonuyla Çanakkale'den Ezine ilçesi yönüne gidiyordu. Birden karşı şeride geçen Kasap, Ezine'nin Koçali Köyü'nden Çanakkale'deki düğüne davetli getiren 30 yaşındaki Nuri Demir'in kullandığı midibüse çarptı. Kazada yedi kişi öldü. İkisi ağır 39 kişi yaralandı. Yolcu kapasitesi 27 kişi olan midibüste 46 yolcu bulunduğu belirtildi. Tedavisi süren yolcu Nermin Çetinkaya, "İki kişilik koltuklarda dört kişi oturuyordu. Birden bir kamyonun, bizim yolumuzdan son hızla üzerimize geldiğini gördüm. Şoförümüz direksiyonu kırdı ama çarpışmayı önleyemedi" derken Nesime Çetinkaya şunları söyledi: "Ayakta bile yolcu vardı. O nedenle önümü göremiyordum."
Ölen yedi kişinin kimliklerinin, Asuman Benli, Halil Yılmaz, İsmail Dursun, Nurcan Süzen, Şehrazat Çabuk, Şehriye Dursun, Adile Dursun olduğu açıklandı.
Yaralanan 12 kişinin Devlet Hastanesi'nde, 10 kişinin Millet Hastanesi'nde tedavisi sürüyor.
Ailece hastaneye...
Yaralanan 40 kişinin isimleri ise şöyle: Serdar, Sevda, Sevgül, Nurşen, Mustafa, Serhan ve Salih Yılmaz; Aslı, Aynur, Onur, Ümru ve Yasemin Dursun; Ayşenur, Halit, Nurten ve Sedanur Karabıyık; Emrah, Saliha ve Ebru Değirmenci; Selim, Sevim ve Ahmet Elibol; İsmail ve Aysel Benli, Necibe, Nermin ve Hanefi Çetinkaya; Ayşe ve Sezer Çabuk, Onur Kılınç, Cihan Küçükyılmaz, Nuriye Sevinç, Fatma Günel, Hasan Dursun, Nurcan Çetinkaya, Gürol Kasap, Nuri Demir, Erol Ata, Şerife Dursun ve Hasan Çabuk.
Kazayı hafif yaralı olarak atlatan kamyon şoförü Kasap'ın sicili de kabarık çıktı. Çanakkale'de, 2006 yılında alkollü araç kullanmaktan ehliyetine altı ay el konulan Kasap'ın, 2007 Şubat ayında Bandırma ve Karacabey'de ehliyetsiz araç kullanırken yakalandığı, 10 gün önce de Çanakkale'de bölge trafik ekiplerince ağır tonajdan hakkında işlem yapıldığı ortaya çıktı. Kasap el konulan ehliyetini bu ay geri almıştı.