Ehliyetsiz şoför: Frene basamadım

Ehliyetsiz sürücünün, altı çocuğa çarptığı olayda ölü sayısı beşe çıktı. Yaralanan çocuklardan Ali Zurnacı da dün sabah yaşamını yitirdi.

KAYSERİ - Ehliyetsiz sürücünün, altı çocuğa çarptığı olayda ölü sayısı beşe çıktı. Yaralanan çocuklardan Ali Zurnacı da dün sabah yaşamını yitirdi. Cenazeler memleketleri Gaziantep'in Nizip ilçesine gönderildi. Kazaya neden olan 26 yaşındaki pazarcı Memduh Saltık, 'ölümlü kaza ile taksirli adam öldürmek' suçundan tutuklandı. Olay yerinden, kendisine saldırılmasından korktuğu için kaçtığını belirten Memduh Saltık'ın kaza anında alkolsüz olduğu, kaza yerine gelmeden 100 metre ötede kırmızı ışıkta durduğu ve kent merkezinde yapması gereken 60 kilometre hızın üzerine çıktığı belirlendi.
'Refüjde oturuyorlardı'
Sürücünün, ifadesinde "Bir çocuk önüme çıktı. Ona çarpmamak için direksiyonu sola kırdım. Bu arada panik nedeniyle frene basamadım ve otomobil refüjün ortasında oturan çocuklara çarptı. Otomobilde kayınpederim, eşim ve bir çocuğum da vardı" dediği belirtildi. Saltık'ın ölen beş çocuk için ayrı ayrı hüküm giyeceği belirtildi.