Ehliyetsiz ve kasksız motosikletçiler çarpıştı

Yanlarındaki kuzenleriyle motosiklet yarışı yapan ve ehliyeti olmayan iki çocuk, karşıdan gelen başka bir motosikletliye çarptı. Kazada kask takmayan...

MANİSA - Yanlarındaki kuzenleriyle motosiklet yarışı yapan ve ehliyeti olmayan iki çocuk, karşıdan gelen başka bir motosikletliye çarptı. Kazada kask takmayan üç motorsiklet sürücü de öldü, diğer iki kişiden biri ağır yaralı.
Yarış yapıyorlardı
Manisa'nın Turgutlu İlçesi'ne bağlı Güney Köyü'nde 16 yaşındaki Mehmet Girgin ve 17 yaşındaki Orhan Akın, amcalarının çocukları 15 yaşındaki Ali Girgin ve aynı yaştaki Ramazan Akın'ı da yanlarına alarak motosikletleriyle yola çıktı. İddiaya göre birbiriyle yarışmaya başlayan sürücüler bir kavşakta kaşıdan gelen evli ve bir çocuk babası 46 yaşındaki Muammer Güleç'le çarpıştı. Üç aracın birbirine girdiği kazada kask takmayan motosiklet sürücüleri Mehmet Girgin, Orhan Akın ve Muammer Güleç öldü. Turgutlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ali Girgin'in tedavisi sürerken, hayati tehlikeyi henüz atlatamayan Ramazan Akın, İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi.