Ekmek ve ulaşım zammını protesto için yürüdüler

Ekmek ve ulaşım zammını protesto için yürüdüler
Ekmek ve ulaşım zammını protesto için yürüdüler
Kocaeli'de Halkevleri üyeleri, 1 lira olan ekmeğin fiyatının yapılan zamla 1 lira 25 kuruş olmasını, ulaşıma yüzde 5 ile 15 arasında zam talep edilmesine tepki göstererek Körfez İlçesi'nden İzmit'e yürüdü.

RADİKAL - Halkevleri Kocaeli Şubesi üyesi 9 kişi, Körfez Tütünçiftlik mevkiinde toplanarak İzmit'e doğru yürüyüşe geçti. Körfez'in ardından Derince'de yürüdükten sonra D-100 karayolunu takiben İzmit'e yürüyen Halkevleri üyeleri 'Ekmek zammı geri çekilsin', 'Ulaşıma zam istemiyoruz' yazılı pankartı taşıdı.

Çenesuyu mevkiinde bir süre dinlenen grup üyeleri daha sonra yeniden yürüyüşe geçti. Yaklaşık 15 kilometre yürüyerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin önünde toplanacak olan Halkevleri üyeleri burada eylemde bulunacak.
Halkevleri Kocaeli Şubesi Başkanı Yaşar Seğmen, "Akaryakıt fiyatları düşüyor ama ulaşıma zam yapılıyor. Türkiye'de en pahalı ekmek Kocaeli'nde yaşayan vatandaşlar yiyor. Protesto amaçlı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önüne yürüyoruz. Burada açıklama yaparak protestomuzu sonlandıracağız" dedi.
DHA-Ergün AYAZ-Orhan UZUN