Eksi 20 derecede PKK'ya operasyon

Kışı geçirmek için Tunceli'ye geldikleri tespit edilen PKK'lılara operasyon başlatıldı.


Bu da sınır içi darbe

PKK, Kuzey Irak'ın yanı sıra Tunceli'de de kıskaca alındı. Kışı geçirmek üzere bölgeye geldikleri tespit edilen 80 teröriste karşı dün hava destekli operasyon başlatıldı. Bölgeye özel eğitimli komandolar indirilirken, helikopterler de bomba yağdırdı.

TUNCELİ - Kışı geçirmek üzere Tunceli kırsalına geldikleri tespit edilen PKK'lıları etkisiz hale getirmek için dün sabah hava destekli operasyon başlatıldı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye düştüğü bölgede yürütülen operasyonda PKK'lıların barındığı kesimlere özel eğitimli komandolar indirildi. Operasyona Kobra tipi helikopterler de katıldı.
Tunceli'de güvenlik güçleri teknik takip sonucu Hozat, Ovacık ve Çemişkezek ilçelerinin kırsal alanlarında 80 PKK'lının kışın barınmak için geldiğini belirledi. Dondurucu soğuk ve kar kalınlığının yer yer bir metreyi bulduğu dağlık araziye, Sikorsky tipi dört helikopterle Jandarma Bölge Komutanlığı ile Hozat ve Ovacık'tan komando timleri indirildi. İki kobra tipi helikopter de PKK'lıların barınabileceği mağaralar ve derin vadiler içindeki stratejik alanları bombaladı. Hava operasyonunun daha çok Tunceli, Hozat ve Ovacık ilçesi arasında kalan Buzlutepe, Balideresi, Karaoğlan, Çetderesi, Kozluca, Cevizlidere ve Bilgeç bölgeleri ile Çemişgezek yakınlarındaki Aliboğazı Vadisi'nde yürütüldüğü belirtildi.
Şırnak'ta keşif uçuşları
Şırnak Küpeli Dağı'nda iki gün içinde 11 PKK'lının öldürülüp iki teröristin yakalanmasının ardından operasyonlara devam edildi. Helikopterler, keşif uçuşlarını sürdürürken, komandolar bölgede arazi arama-tarama faaliyetinde bulundu. Yollarda da askerler mayın arama çalışmalarını sürdürdü.