Ekşi Sözlük: Saldırı altındayız!

Ekşi Sözlük: Saldırı altındayız!
Ekşi Sözlük: Saldırı altındayız!
Son günlerde 'Peygambere hakaret' tartışmalarının odağı haline gelen Ekşi Sözlük, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda saldırı altında olduklarını açıkladı...

Radikal.com.tr - Son günlerde Hz. Muhammed'e hakaret tartışmaları nedeniyle Ekşi Sözlük'e gerçekleştirilen siber saldırılara bir yenisi daha eklendi. 'Peygambere hakaret' tartışmalarında hedef tahtasına oturan Ekşi Sözlük'e bağlanmaya çalışan internet kullanıcıları, bugün tekrardan bir sorunla karşılaştı. Konuyla ilgili Twitter hesaplarından açıklama yapan Ekşi Sözlük yönetimi ise; "Bir saldırı altındayız, erişim sorunları ondan, ilgileniyoruz. inceleme başlattık. gereği yapılacaktır." dedi.

Ayrıca, siteye yönelik gerçekleştirilen siber saldırılar hakkında Twitter üzerinden açıklamalarına devam eden Ekşi Sözlük; "Bu saldırı bazı dış mihrakların lobilerin oyunudur. Birileri düğmeye basmıştır. Şu bilinsin: Bu server sahipsiz değil! Tek server, tek db!" ve "Bu saldırıya katılan saf ve masum gençlerimize sesleniyoruz: Bu oyuna gelmeyin. Bu tcp paketlerini aktarmaya alet olmayın. Bu oyunu bozun." gibi paylaşımlarda bulundu. 

Sözlükler 'hack'lendi


ULUDAĞ'I ÇÖKERTTİNİZ, İNCİ'YE İNDEX ATTINIZ, EKŞİ'Yİ YEDİRMEYİZ...

"Saldırının ilk 3 dakikası masumdu fakat şimdi olayın rengi değişti. Lütfen artık bu saldırı dursun. Haklıyken haksız duruma düşmeyin." diyen Ekşi Sözlük yetkilileri, son günlerde birkaç kere daha siber saldırıya maruz kaldıklarını açıklamışlardı. Bu doğrultuda geçtiğimiz günlerde bir mesaj paylaşan Ekşi Sözlük kurucusu Sedat Kapanoğlu ise, Ekşi Sözlük'ün değil, sitenin domain kaydının tutulduğu başka bir adresin hack'lendiğini duyurmuş ve şöyle bir açıklama yapmıştı: "Eksisozluk.com domain kaydının tutulduğu gkg.net hesabı ele geçirilmiş ve birkaç saatliğine dns'ler değiştirilerek başka bir adrese yönlendirilmiş. Ayrıca, Sözlük'ün Twitter hesabından paylaşılan bir başka tweet ise oldukça dikkat çekiciydi: "Uludağ'ı çökerttiniz, İnci'ye index attınız, Ekşi'yi yedirmeyiz!"

Sanal linçin son kurbanı: Ekşi Sözlük