El bombası bir aileyi parçaladı

Çobanlık yapmak üzere Siirt'ten Erzurum'a gelen Tevfik Yalvaç, önceki gün çocukları ile birlikte koyunları otlatmaya, dağdaki meraya gitti. Baba Yalvaç hayvanları otlatırken, sekiz ve beş yaşlarındaki çocukları Seher ve Semra, buldukları el bombasıyla evlerine geri döndü.
Haber: İKRAM TEKMANLI / Arşivi

ERZURUM - Çobanlık yapmak üzere Siirt'ten Erzurum'a gelen Tevfik Yalvaç, önceki gün çocukları ile birlikte koyunları otlatmaya, dağdaki meraya gitti. Baba Yalvaç hayvanları otlatırken, sekiz ve beş yaşlarındaki çocukları Seher ve Semra, buldukları el bombasıyla evlerine geri döndü. Erzurum'un Karabey Köyü'ndeki evde anne 28 yaşındaki Perihan Yalvaç, "Daha önce böyle bir şey görmemiştim" dediği bombayı çocuklarının elinden almak istedi. Bu sırada çocukların pimini çektiği bomba, evi cehenneme çevirdi. Patlama sırasında üç yaşındaki Selda ile Seher Yalvaç parçalanarak
ölürken, Semra ile anne Perihan Yalvaç ağır yaralandı.
Erzurum Atatürk Ü. Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alınan üç aylık hamile Perihan Yalvaç, "Çocuklarım küçük top gibi bir şeyle eve geldiler. Bana vermelerini söyledim. Bir anda ev üzerimize yıkıldı. Gözümü hastanede açtım" dedi. İki çocuğunun ölümünden habersiz olan Yalvaç'ın karnındaki bebeğin sağlık durumunda tehlike bulunmadığı belirtildi.