Elazığ'da askeri aracın geçişi sırasında bombalı saldırı

Elazığ'da askeri aracın geçişi sırasında bombalı saldırı
Elazığ'da askeri aracın geçişi sırasında bombalı saldırı
Elazığ'ın Karakoçan İlçesi yakınlarında askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile bomba patlatıldı. Saldırıda şans eseri ölen ve yaralanan olmazken, askeri araç hafif hasar gördü.

RADİKAL - Karakoçan İlçesi'ne bağlı Akçiçek Köyü'nde, saat 17.00 sıralarında, askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen patlayıcı madde, uzaktan kumanda ile patlatıldı.

Olayda şans eseri ölen ve yaralanan olmazken, askeri araç hafif hasar gördü. Patlama sonrası olay yerinde yapılan incelemede, mutfak tüpü ile desteklenmiş el yapımı bir patlayıcı olduğu ve mutfak tüpünün patlamadığı belirtildi.

Güvenlik güçlerinin inceleme yaptığı sırada, ormanlık alan içinden güvenlik güçlerine 2 el silahla ateş açıldığı belirtildi. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi üzerine teröristlerle kısa süreli çatışma çıktığı belirtildi.

İKİNCİ BOMBA PATLAMADAN BULUNDU

Patlama sonrası bölgede operasyon başlatan güvenlik güçleri, patlamanın meydana geldiği bölgeye 600 metre mesafedeki menfezde, yola döşenmiş el yapımı patlayıcı bulundu. Güvenlik güçlerinin yaptığı yol aramasında bulunan patlayıcı, alınan güvenlik önlemlerinin ardından fünye ile patlatıldı. Bölgede oldukları tespit edilen PKK 'lıların yakalanması amacıyla başlatılan operasyon sürüyor.