Elazığ'da baz istasyonu meydan savaşı

Elazığ'da baz istasyonu meydan savaşı
Elazığ'da baz istasyonu meydan savaşı
Elazığ'da kurulan baz istasyonunu istemeyen ve protesto gösterisi yapan mahalle gençleri polisle çatışıp mahalleyi savaş alanına çevirdi. Yolu barikatlarla kapatıp taşlı saldırıda bulunan göstericileri polis, biber gazı ve tazyikli su kullanarak dağıttı.
Elazığ Fevzi Çakmak Mahallesi Şehit İlhanlar Caddesi Kavşağı'na kurulan bir baz istasyonu mahallelerin tepkisine neden oldu. Bugün sayıları 20'yi bulan gençler istasyonu protesto etmek için toplandı. Olay yerine giden polis, gençlere protestolarının yasal olmadığı belirterek, dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Ancak dağılmamakta ısrar eden gençler, yolu taşlarla ve devirdikleri çöp konteynırları ile barikat kurarak kapatıp eylemlerini sürdürmek istedi. Polisin müdahale etmesi üzerine göstericiler güvenlik güçlerine taş atarak karşılık verdi. Yaşanan arbedede göstericiler ara sokaklara kaçarken, polis panzerlerine taş atmayı sürdürdü.
Yaşanan olaylar üzerine sayıları artan protestocuları dağıtmak için polis, biber gazı ve tazyikli kullandı. Bu sırada göstericileri sakinleştirmek için mahalleye DTP ile yönetecileri ile İHD Elazığ Şube Başkanı Nazif Koç, geldi. Koç ile DTP'liler, göstericilericileri sakinleştirmeye çalışırken atılan bir taş Koç'a isabet etti. Koç, bir süre acılar içinde kıvrandı. Olaylarda mahalle savaş alanına dönerken, sıkılan biber gazından gazetecilerde etkilendi. Yaklaşık 2 saat süren olayların ardından göstereciler ara sokakları dağılıp kaçtı. Polis, olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.