Elazığ'da bir kişi donarak öldü

Soğuk hava dün de bir can aldı. Elazığ'ın Palu ilçesinde bir kişi donarak öldü. Kar nedeniyle yolları kapanan 1638 köye hâlâ ulaşılamadı. Bitlis dört gündür elektriksiz.

ANKARA - Soğuk hava dün de bir can aldı. Elazığ'ın Palu ilçesinde bir kişi donarak öldü. Kar nedeniyle yolları kapanan 1638 köye hâlâ ulaşılamadı. Bitlis dört gündür elektriksiz.
Palu ilçesi Kuru Mezra mevkiinde yol kenarında ceset olduğu ihbarını alan jandarma, olay yerine geldi ve akli dengesi bozuk Sait Şengül'ün, donarak öldüğünü tespit etti.
Bu arada 1600'ü aşkın köyün kar nedeniyle kapanan yolları, hâlâ açılamadı. Ordu'nun Mesudiye ve Gölköy ilçelerinde okullar bir, Samsun'a bağlı 18 köy ile Asarcık ilçesinde iki gün tatil edildi.
Kötü hava koşulları nedeniyle elektrik direklerinin devrildiği Bitlis'e dört gündür elektrik verilemiyor. TEDAŞ Müessese Şefi Kazım Topçu, devrilen direklerin yanı sıra, bazı trafolarda arızalar olduğunu ve tellerin koptuğunu söyledi. Köy Hizmetleri İl Müdürü Yalçın Sözbilici de 209 köy ve mezra yolunun kapandığını, çalışmalarda önceliği devrilmiş direklerin bulunduğu yollara verdiklerini söyledi. Elektriksizlik nedeniyle kalorifer çalışmadığından, il merkezindeki okullarda önceki gün ve dün eğitime ara verildi.
(dha, aa)