Elazığ'da deprem: Bir ölü

5.5 büyüklüğündeki depremde bir kişi öldü, üç kişi yaralandı.

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremde bir kişi öldü, üç kişi yaralandı. Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan depremin 18:48'de meydana geldiğini açıkladı. Deprem Elazığ'ın çevresindeki illerde de hissedildi.
Sivrice Jandarma Komutanlığı bünyesinde kurulan kriz merkezinden bilgiye göre merkez üssü Sivrice İlçesi olan 5.5 büyüklüğündeki depremde ilçeye bağlı Kürk köyünde bir evin duvarının yıkılması sonucu Eco Yüksel öldü, üç kişi yaralandı. Yaralılar Elazığ'daki hastanelerde tedavi altına alındı. İlçe Emniyet Müdürlüğü, PTT binası ve lojmanlarının hasar gördüğü depremde Düzbahçe köyünde altı evin ağır hasar gördüğü, caminin de yıkıldığı belirtildi. Yetkililer ayrıca ilçe merkezinde bulunan Sanayi Mahallesi'nde bir, Kösebayır köyünde iki, Yedikardeş köyünde de 1birevin hasar gördüğünü kaydettiler. İlçede deprem korkusu yaşayan vatandaşlar evlerine girmekten çekindikleri için sokaklarda bekleyişlerini sürdürüyorlar.
Öte yandan depremin ardından Sivrice İlçesi'ne gelen Elazığ Valisi Kadir Koçdemir, AKP Milletvekili Abdülbaki Türkoğlu ve Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu incelemelerde bulunuyorlar. Yetkililer köylerdeki hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini belirttiler.