Elektrik akımına kapılan işçi can verdi

Elektrik akımına kapılan işçi can verdi
Elektrik akımına kapılan işçi can verdi
İzmir'in Karşıyaka Belediyesi'nde çalışan ve bir parkta ağaç budarken elektrik akımına kapılan işçi 37 yaşındaki Cengiz Çekmezler, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Çalışma öncesi bölgedeki akımın kesildiği öne sürülürken, olayın nasıl olduğunun araştırıldığı bildirildi.

RADİKAL - Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Bahçelievler Mahallesi 1830 Sokak'taki parkta bulunan ağaçların elektrik tellerine temas etmesi üzerine budama çalışması başlattı. Öncesinde bölgenin elektrik akımının kesilmesini sağlayan işçiler, mahalleliden de elektriğin kesildiğini teyit edince ağaçların uzun olan dallarını kesmeye başladı.

Bu sırada, tırmandığı ağaçtaki tele dokunan evli ve bir çocuk babası Cengiz Çekmezler, akıma kapılıp ağaçtan düştü. Arkadaşlarının haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırılan talihsiz işçi müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Çekmezler'in cansız bedeni otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Olayın nasıl meydana geldiğinin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.
DHA-Tufan HAMARAT