Elektrik hangi illerde kesildi?

Elektrik hangi illerde kesildi?
Elektrik hangi illerde kesildi?
Türkiye'deki illerde yaşanan elektrik kesintisi hayatı olumsuz etkilerken, bazı illerde metro ve tramvay seferleri de durduruldu. İstanbul'da 13.05'te tramvay ve metro seferleri yeniden başladı.

Türkiye ’nin bazı illerinde elektrik kesildi. Şu ana kadar gelen haberler arasında İstanbul, İzmir, Ankara , Antalya, Balıkesir, Kırklareli, Muğla, Bursa, Adana, Bitlis, Çanakkale, Hatay, Denizli, Eskişehir, İzmit, Bilecik, Sakarya, Düzce, Konya, Samsun'da elektriklerin kesik olduğu bildirildi.

İSTANBUL VE ANKARA'DA METRO DURDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi elektrik kesintileri nedeniyle metro seferlerinin yapılamadığını duyurdu. Metro ve tramvay seferleri yapılamıyor. Kesinti sebebiyle Atatürk Havalimanı’nda yolcuların metroya gitmemesi yönünde anons yapıldı. Metro girişleri kapatıldı. Saat 13.05 itibariyle ise tramvay ve metro seferleri yeniden başladı.

Elektrik kesilince elektronik cihazları ve kombiyi kapatın

Ankara genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle trafik lambalarının çalışmadığı bildirildi. Elektrik kesintileri nedeniyle Ankara’ da metro seferlerinin yapılamadığı bildirildi.

KOCAELİ'NDE DE ELEKTRİKLER GİTTİ

Kocaeli'deki yerel sitelerin haberinde kentte de elektriklerin gittiği belirtildi. Bir sitede yer alan haberde, "Kent genelinde büyük elektrik kesintisi yaşanıyor. Saat 10.30 sularında kentin büyük bir bölümünde elektrikler gitti. Kesinti nedeniyle pek çok fabrikada üretim durmuş durumdu. Kesintinin bir patlama sonrası kaynaklandığı iddia edilirken henüz SEDAŞ'tan bir açıklama yapılmış değil" denildi.

Enerji Bakanlığı'ndan açıklama: Büyük hatlarda sıkıntı var

‘SIKINTI TEİAŞ’DAN KAYNAKLI’

Konu ile ilgili Boğaziçi Elektrik Dağıtım’dan hürriyet.com.tr’ye yapılan açıklamada, sıkıntının kaynağında TEİAŞ’ın (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) sisteminde yaşanan bir sorun bulunuyor. İstanbul’un bazı bölgeleri yanı sıra Türkiye’nin bazı illerinde de benzer sıkıntı yaşanıyor.

BEDAŞ'IN SİTESİ ÇÖKTÜ

Öte yandan vatandaşların kesintilerle bilgi almak için Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (BEDAŞ) internet sayfasına akın etmesi sebebiyle, yoğunluk nedeniyle BEDAŞ’ın sitesi çökmüş durumda.

KOCAELİ'DE DE ELEKTRİKLER GİTTİ

 
Kocaeli'deki yerel sitelerin haberinde kentte de elektriklerin gittiği belirtildi. Bir sitede yer alan haberde, "Kent genelinde büyük elektrik kesintisi yaşanıyor. Saat 10.30 sularında kentin büyük bir bölümünde elektrikler gitti. Kesinti nedeniyle pekçok fabrikada üretim durmuş durumdu. Kesintinin bir patlama sonrası kaynaklandığı iddia edilirken henüz SEDAŞ'tan bir açıklama yapılmış değil" denildi.

TRAKYA DA ELEKTRİKSİZ KALDI

Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisinden Trakya Bölgesi de etkilendi. Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illeri ve ilçelerine elektrik verilemiyor.Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'de saat 10.45 sıralarında elektrikler kesildi. Türkiye'nin bir çok ilinde yaşanan elektrik kesintisinin TEİAŞ kaynaklı olabileceği belirtilirken, ekiplerin harekete geçtiği bildirildi. Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş'den (TREDAŞ) yapılan açıklamada, kesinti nedeniyle vatandaşlardan çok sayıda başvuru alındığı kaydedildi.

Alo 186 Çağrı Merkezi'nde başvuru nedeniyle yoğunluğun yaşandığı ve merkezin kilitlenmiş durumda olduğu ifade edildi.

ÇUKUROVA İLLERİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ

Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Niğde'de yüksek gerilim hattından kaynaklandığı belirtilen elektrik kesinti yaşandı. Saat 11.00 sıralarında Çukurova bölgesindeki illerde aynı anda elektrikler kesildi.Adana, Gaziantep, Hatay, Kilis, Mersin ve Osmaniye kentlerinin elektrik dağıtımı yapan Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin telefonları kilitlendi. Toroslar Elektrik yetkilileri, kesintilerin yüksek gerilim hattından kaynaklandığını bildirdi. Çukurova bölgesindeki Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye ile birlikte Niğde ve çevre illerde yaşanan kesinti nedeniyle elektrikle verilen hizmetlerin birçoğu durma noktasına geldi.

İstanbul'da metro, tramvay ve Marmaray seferleri yeniden başladı

Elektrikler neden gitti?


  http://www.radikal.com.tr/132516213251626

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ankara'nın Hali - user939309

  Ben Ankara Aydınlıkevlerde ikamet etmekteyim. Cumartesi günü şehrin ana su iletim borusu patladığı için halen su verilememekte. Bugün elektrikler kesilince haliyle kombi de çalışmıyor. Yayla köyünde olsak hiç olmazsa suyumuzu doldurur, ateş yakardık. 2015 yılında Türkiye başkentinin geldiği nokta takdire şayan. Her yere saat kulesi dikmeye devam.

  Ampulun sonu. - user1030718

  AKP'nin ampulu Turkiyenin her yerinde patladi. Size oy moy yok artik.

  sondu - user871775

  Bu bir isaret mi acaba :)))

  kedidir kedi - user896216

  üstü çıplak deri kıyafetleri olan israil den gelen faiz lobisinin kedileri girdi trafoya , bide ortalıga işemişler pehhh

  ....? - citizen

  Seçim gecesi filan da değil... Hayırdır TEİAŞ....? CB nı talimat vermiş olmasın tarihleri karıştırıp...

  KEDİ - user1023527

  Paralel Kedi trafo'ya girmiş :) kabloyu koparmış..