Elektrik hattı yola düştü: E5 kapandı!

Elektrik hattı yola düştü: E5 kapandı!
Elektrik hattı yola düştü: E5 kapandı!
İstanbul'da E-5 karayolunun Avcılar-Küçükçekmece arasındaki bölümünde yüksek enerji hatlarından birinin koparak yola düştü. Hat 1.5 saat süreyle yoldan kaldırılırken sabah işlerine gitmek üzere yola çıkanlar perişan oldu.

RADİKAL - İstanbul 'u etkisi altında bulunduran soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle dün gece de yağan kar ana arterlerin dışında ilçelerdeki yolları tümüyle kapattı. İstanbul'da Avcılar ve Küçükçekmece'deki ara sokak ve caddelerde sabah saatlerinde araçların büyük bölümü çalıştırılamadı. Avcılar'da kar kalınlığı yer yer 40 santimetreyi bulurken, saat 06.30 sıralarında Avcılar-Küçükçekmece karayolunun üzerinden geçen yüksek gerilim taşıyan enerji hatlarından birinin fırtınadan koparak düşmesi sonucu ulaşım durdu. Sevk edilen ekipler büyük bir vinç yardımı ile enerji hattını yoldan kaldırarak direğe yeniden bağlarken E-5'te Haramidere'ye kadar uzanan araç kuyruğu oluştu. Yan yollar da araç yoğunluğu ve yoldaki buzlanma nedeniyle kilitlendi. Yol saat 1.5 saat süren çaba ardından açılabildi.
Belediyeler yeterince tuzlama ve yol açma çalışması yapmaları nedeniyle eleştirilirken, metrobüs için yaptırılan üstgeçitlerin merdivenleri de temizlenmeyince bunları kullananlar oldukça zorlandı. Yürüyen merdivenlerin de büyük bölümünün çalışmadığı üstgeçitleri kullanmak isteyen yaşlılar ne yapacaklarını şaşırdı. (İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/129667112966712

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Elektrik Faturası - user976200

  Elektrik faturalarının kasıtlı olarak geç okunduğunu düşünüyorum.Vatandaşın ödeme gücü zorlanınca ödeyemiyor ,gecikme parası,açma kapama parası gibi yni ücretler ödemek zorunda kalıyor.Faturaların okunmasına bir düzen getirilmeli.

  ah bu paralel kediler var ya!! - user934512

  Bu hat olayı var ya; paralel yapının hükümeti devirme planı... paralel kediler ile anlaşıp hattı koparmışlar.. sırf birileri ölsün ve hükümet devrilsin diye :) şaka gibi gelebilir ama yarın havuz medyasında okursanız şaşırmayan..