Eli öpülecek iki öğretmen...

Eli öpülecek iki öğretmen...
Eli öpülecek iki öğretmen...
Emekli çift, 7 yıldır gönüllü öğretmenlik yapıyor

SAKARYA - Adapazarı'nda emekli öğretmen 61 yaşındaki Gülseren Oral ve eşi 64 yaşındaki Mazaffer Oral, 7 yıldır Sakarya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı yurt ve yuvalarda gönüllü öğretmen olarak çalışıyor.
Gülseren Oral ve eşi Muzaffer Oral, 11 yıl önce Adapazarı Namık Kemal İlköğretim Okulu'ndan emekli olduktan 4 yıl sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı çocuk yuvalarında gönüllü çalışmaya başladı. Ana okulu öncesinde çocuklara eğitim veren Oral çifti ayrıca Arifiye Çocuk Yuvası'nda kalan 7- 12 yaş arasındaki çocuklara da derslerinde yardımcı oluyor.
Muzaffer Oral öğrencilerle ilgilenmenin yanı sıra buradaki öğretmenlere yardımcı olup yüklerini hafifletmekten dolayı da çok mutlu olduklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün, ‘Emekliyiz Gönüllüyüz’ projesine de destek verdiklerini belirten Muzaffer Oral, “Projeye, emeklilerin yaşam standartlarının düşük olması dolayısıyla gönüllü olarak çalışmak için çok fazla kişi başvurmadı. Bu açıdan onlara hak veriyorum. Ama maddi durumu ve zamanı olup da gelmeyenleri doğrusu anlayamıyorum. Yuvadaki çocukların hepsi çok zeki ve güzel çocuklar. Öğretmenlerimizin sayısı az olduğu için zaman zaman yetişemiyorlar” diye konuştu. (dha)