Eli sopalı dehşeti

Eli sopalı dehşeti
Eli sopalı dehşeti

Şişhane deki CHP İstanbul İl Başkanlığı nın camları sopalı bir grup tarafından kırıldı.

Kasımpaşaspor formasıyla gösterici avına çıkan sopalı grup korku saçarken AK Parti İl Başkanı Babuşçu, "Bizden değiller, müdahale ettik" dedi.

Gezi Parkı eylemcilerine karşı sokak aralarında ortaya çıkan eli sopalılar AK Parti ’yi de rahatsız etti. Son olarak İstanbul ’da Kasımpaşa’dan Şişhane’ye doğru çıkan elleri sopalı 30-40 kişilik grup polislerin kovaladığı göstericilere saldırmıştı. AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Radikal’e yaptığı açıklamada bu kişilerin varlığından sosyal medya aracılığıyla haberdar olduklarını ve anında müdahale ettiklerini söyledi. Kasımpaşaspor forması giyen bu gruplara AK Parti görüntüsü verilmek istendiğini ve içlerinde provokatörlerin de olduğunu söyleyen Babuşçu, “Olayı öğrenince Beyoğlu İlçe Başkanlığımızı aradık. Gençlik Kollarımızla görüştük. Eli sopalı kişilerin hiçbir şekilde partimizle alakası yok. Anında arkadaşlarımız devreye girdi, olayı öğrenir öğrenmez güvenlik güçlerine bildirimde bulunuldu” dedi.
AK Parti olarak Gezi eylemlerinin ilk gününden itibaren soğukkanlı bir tavır benimsediklerini, şiddet ve sokak hareketlerine karşı teşkilatı uyardıklarını belirten Babuşçu, “İstanbul’da yaşanan provokasyon yarın başka yerde de olabilir. Halkımızı çatışma ortamına sürüklemek isteyenler var. Biz teşkilatımıza, partililerimize her zaman sağduyuyu, soğuk aklı tavsiye ediyoruz” diye konuştu.
AK Parti’ye yönelik saldırılar da olduğunu söyleyen Babuşçu, pazar günü Kazlıçeşme’de yapılan miting sonrası parti otobüslerinin taşlandığını, mobil bir araçlarının da yakıldığını anlattı.