Eliaçık: Viski yudumlamak şehit kanı yudumlamaktan evladır

Eliaçık: Viski yudumlamak şehit kanı yudumlamaktan evladır
Eliaçık: Viski yudumlamak şehit kanı yudumlamaktan evladır
İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sözlerine sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

RADİKAL - İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin, "Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler. Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun" sözlerine sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Bahçeli’nin sözlerini eleştiren Eliaçık, “Viski yudumlamak, ‘şehit kanı’ yudumlamaktan evladır” derken, paylaşımında “Kan içeceğine şarap iç ey Devlet Bahçeli” yazdı.

İhsan Eliaçık'ın paylaşımı şöyle: 

 

Bahçeli: Boğaz'da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP'ye veren şerefsizler

 
Devlet Bahçeli: Hırsıza hırsız şerefsize şerefsiz demek...


  http://www.radikal.com.tr/140949714094973

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İhsan eliaçık seni tebrik ediyorum - hamzaakyol

  daha çok kişinin savaşa karşı sesini daha fazla yükseltmesi lazım. sadece savaşa karşı değil, demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan hakları ve adalet isteklerini de yükseltmeleri lazım. çünkü demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan hakları aynı zamanda ülke için huzurunun da garantisi. hukuk, insan hakları ve demokrasi olmazsa huzursuzluk olur. mhp ve akp, izledikleri çatışma politikası ile bu ülkeyi misak-ı milli sınırlarından daha geriye götürecekler. çünkü bunların politikası çatışmayı körüklüyor. çatışma ise ülkenin iplerinin yabancı ülke gizli servislerinin elinde olması demek. bu da ülkenin, aslında güçlü olsa bile, gücünü yabancıların eline vermesi demek. bu da bölünmeyi ve ülkenin geri kalmasını, güçsüzleşmesini getiriyor. PKK, demokratik ortamda ortaya çıkmadı. demokratik ortamda pkk gibi örgütler bu kadar büyüyemez. pkk askeriyenin en güçlü olduğu, halka en fazla baskı yaptığı dönemde ortaya çıktı. ve o dönemki askerlerin kafa yapıları 40 binden fazla kişinin ölümüne neden oldu.

  Aferin - user1123731

  Bu adamı seviyorum. Neden derseniz? Din düşmanı olduğunu gizlemiyor. Verdiği örneklerle amacı sadece haber olmak, gündem olmak. Harammış helalmiş umrunda değil.

  doğru - user678437

  başkalarının canı ve kanı üzerinden milliyetçilik yapmasını biliyorsunuz, cesaretiniz var ise siz ya kendiniz ya da evlatlarınızı gönderin bu kirli savaşa. sayın eli açık bir dindar olarak bunu diyebiliyorsa sözde müslüman olup halen tek bir ses çıkarmayan diğer yobaz ya da korkaklara da bahçeliye de bu sözlar kapak olsun.