Eliaçık'ın kızına 1 Mayıs gözaltısı

Eliaçık'ın kızına 1 Mayıs gözaltısı
Eliaçık'ın kızına 1 Mayıs gözaltısı
İstanbul'da 1 Mayıs'ta çıkan olaylar nedeniyle yaşanan gözaltı dalgasında Antikapitalist Müslümanlar grubunun önde gelen ismi İhsan Eliaçık'ın kızı da var

Habip ATAM


İSTANBUL - 1 Mayıs’ta Şişli Mecidiyeköy’de bir çok yerinin camlarını kıran, otobüs duraklarına zarar veren "anarşist" gruba yönelik düzenlenen operasyonda 60 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda yürüyen ve kendilerini "Antikapitalist Müslümanlar" diye adlandıran gurubun önde gelenlerinden İhsan Eliaçık’ın kızı Z. Eliaçık’ın da olduğu belirtildi.


OLAY ÇIKARAN TEK GRUPTU


İstanbul’da gerçekleştirilen 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda Şişli ve çevresinde olaylar yaşanmıştı. Kendilerine "Anarşist" diyen bir grup birçok iş yerinin ve kumu kuruluşunun camlarını kırmıştı.


POLİS "O GÜN" MÜDAHALE ETMEMİŞTİ


Ellerindeki sopalarla otobüs duraklarına da zarar veren gruba polis müdahale etmemişti. İstanbul Terörle Mücadele Müdürlüğü’ne bağlı polisler olayları çıkartan guruba yönelik bu sabah operasyon düzenledi.


GÖZALTINA ALINDILAR


Gözaltına alınanlar arasında yazar İhsan Eliaçık’ın kızı Z.Eliaçık’ın da olduğu belirtildi. 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda yürüyen ve kendilerine "Antikapitalist Müslümanlar" diyen gurubun önde gelenlerinden İhsan Eliaçık’ın kızı Z.Eliaçık’ın, "anarşist" guruptan bazı kişilerle sosyal paylaşım siteleri üzerinden görüştüğü, bu nedenle gözaltına alındığı iddia edildi. (dha)