Elif Şafak'tan Bakana sert cevap

Elif Şafak'tan Bakana sert cevap
Elif Şafak'tan Bakana sert cevap
Yazar Elif Şafak, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun 'kadının tek kariyeri annelik olmalı' sözlerine Twitter'dan tepki gösterdi.

RADİKAL - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun, kadınların annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almaması gerektiği yönündeki sözlerine yazar Elif Şafak'tan yanıt geldi.

Kişisel twitter hesabından Bakana tepki gösteren Elif Şafak "Annelik "kariyer" değildir, kadınların hangi kariyeri seçip nasıl yaşayacaklarına siyasetçiler değil kadınlar karar verir " diye yazdı.SAĞLIK BAKANI NE DEMİŞTİ?


İstanbul 'da yılın ilk bebeğini ziyaret eden Sağlık Bakanı Müezzinoğlu kadının tek kariyerinin annelik olduğunu söyledi ve annelere bazı tavsiyelerde bulundu:

'Anneler dünyada, bir başkasının sahip olamayacağı annelik kariyerine sahip oluyorlar. Anneler, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamaları gerekir. Merkeze iyi nesiller yetiştirmeye almalılar. Her annenin doğal yapısı, normal doğum üzerine yaratılmış. Normal doğumu merkeze almak lazım. Tıpta olağanüstü durumlar için var. İhtiyaç duyulduğu zaman , hekim arkadaşların en doğru kararı vermelerini isteriz. Anne sütünden daha önemli, daha sağlıklı bir şey yoktur. Bebek için anne sütünde hem gıda, hem ilaç var. En az 6 ay, mümkünse 1 sene annelerin evlatlarını emzirmesini arzu ediyoruz.'

 


  http://www.radikal.com.tr/126360412636042

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  biz de inandık - ex nihilo

  hükümetin nerdeyse avukatlığıı yapacak kadar destekleyen, her siyasi projesine destek veren, "hükümeti destekleyenlerle beraber desteklenen" deyim yerindeyse akp yle cemaatle yıllarca aynı çanaktan kadeh içen elif hanım rüzgarın yönü değişince muhalif gibi konuşmaya başlamış, biz de hemeninden inandık. önceden bilmek bu kadar zor muydu akp ne olduğunu!

  Birinizden biriniz bizi kazıklıyor ama hanginiz ? - ARAGORA

  Birisi diyor;''2023 te 500 milyar ihracat yapıcaz'' Ötekisi diyor ki;''kadınları eve kapatın verin çocukları kucaklarına '' ..Bu 500 milyarı sadece erkeklerle mi yapacaksınız ? Hanginiz bizi kazıklıyor?