Elkatmış: Mülki amir dikkat etsin

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, bir yerde meydana gelen olayla ilgili olarak il yöneticilerinin hemen açıklama yaptığını belirterek, il yöneticilerinin daha dikkatli ve hassas davranması gerektiğini söyledi.

ANKARA - TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, bir yerde meydana gelen olayla ilgili olarak il yöneticilerinin hemen açıklama yaptığını belirterek, il yöneticilerinin daha dikkatli ve hassas davranması gerektiğini söyledi.
Basına açıklamasında TBMM tatile girmeden 81 ildeki incelemeleri tamamlamak istediklerini, 31 Mart'ta Gümüşhane'de öldürülen köylülerle, 15 Mayıs'ta da Kızıltepe'de baba oğulun öldürülmesiyle ilgili duruşmayı izleyeceklerini açıklayan Elkatmış, "Bir yerde bir olay oluyor, olmaması gereken bir olay, hemen o ilin yöneticileri, vali, Emniyet müdürü veya jandarma komutanı bir beyanat patlatıyor, 'Şöyle oldu, böyle oldu'. Halbuki öyle değil. Alelacele beyanda bulunuyorlar. Yöneticilerin daha hassas, dikkatli olması gerekir" diye konuştu. Elkatmış, yöneticilerin açıklama yapmamaları yönünde İçişleri Bakanlığı nezdinde girişimde bulunup bulunmayacakları sorusuna "Bu, bir mesajdır. Gittiğimiz illerde yöneticilere söylüyoruz. Raporlarımıza yazıp, gerekli yerlere ileteceğiz" yanıtını verdi.


    http://www.radikal.com.tr/7411747411740

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.