Elvan içip bir oh demek için her şeyi yaptı!

Yabancı meşrubat markalarının piyasaya tam hâkim olmadığı dönemlerin en popüler gazozu Elvan, çocukluğuna özlem duyan bir girişimci tarafından canlandırıldı.

ADANA/ANTALYA - Yabancı meşrubat markalarının piyasaya tam hâkim olmadığı dönemlerin en popüler gazozu Elvan, çocukluğuna özlem duyan bir girişimci tarafından canlandırıldı. Ahmet Eralp, 'Elvan içelim, bir oh diyelim' radyo sloganı hâlâ kulaklarda çınlayan Elvan'ı bir ilaveyle, 'Eralp Elvan' olarak piyasaya sürdü. Eralp, Elvan'ın isim hakkını çok istediğini, ama markanın isim hakkının bile hacizli olduğunu söyledi.
Bir zamanlar anne-babaların kızlarına isim olarak taktığı Elvan, fakir bir çocukluk geçiren Ahmet Eralp'in 'saplantısı'. "Elime üç-beş kuruş geçse aldığım tek şey Elvan gazozdu" diyen Eralp, ortaokulu terk ettikten sonra ticarete atılmış. Fazla sermayesi olmadığı için Elvan'ı sadece Antalyalılara sunabilen Eralp, aslına yakın üretim için Elvan'ın Adana'da yüksek portakal ve mandalin ağaçları arasında kaybolan yıkılmaya yüz tutmuş fabrikası dahil pek çok fabrikayı gezdiğini, orijinaline çok benzer bir yazı karakteri kullandığını ama logoya minicik Eralp'i eklemek zorunda kaldığını anlattı. Altı aydır 'Eralp Elvan' üreten Eralp mutlu: "Bunu içerken adeta çocukluğumu yeniden yaşıyorum. Tadı, aroması aynı. Çocukluğumda hep canımın çektiği, ancak alamadığım Elvan'ı şimdi doya doya içiyorum."