Emek Platformu'nun mitingi yarın

Ankara'da miting nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Emek Platformu bileşenleri, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devri ve Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün kapatılmasını protesto etmek üzere yarın başkentte miting düzenleyecek.
Hipodrom alanında sabah saat 10:00'dan itibaren biraraya gelmeye başlayacak göstericiler saat 11:00'de Kazım Karabekir Caddesi, Talatpaşa Bulvarı'nı takiben Atatürk Bulvarı'ndan Sıhhiye Meydanı'na kadar yürüyerek burada 12:00-16:00 saatleri arasında 'Sosyal Devlet ve Sosyal Adalet İstiyoruz' mitingi düzenleyecekler. Türk-İş, KESK ve DİSK yönetimleri, mitinge en geniş katılımı sağlayabilmek için çok sayıda otobüsle üyelerini Ankara'ya taşıyacak. Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün kapatılmasından en çok etkilenecek sendikalar arasında yer alan Yol-İş'in mitinge, 800'ün üzerinde otobüsle yaklaşık 40 bin üyesini getirmesi bekleniyor. SSK hastanelerinin devrine karşı çıkan Hak-İş, yerel yönetimlerin güçlendirilmesine katkı sağlayacağı gerekçesiyle Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün kapatılmasının da protesto edileceği mitinge katılmama kararı aldı. Türkiye Kamu-Sen ise düzenlemelerden etkilenecek Türkiye Sağlık-Sen ve Türkiye İmar-Sen sendikalarıyla mitingde bulunacak. Memur-Sen ise mitinge, temsilci düzeyinde katılacak.

Trafiğe kapalı cadde ve sokaklar
Yürüyüş nedeniyle yarın saat 09:00'dan itibaren araç trafiğine kapatılacak cadde ve sokaklar şöyle: Hipodrom Caddesi Yenimahalle kavşaktan Hasırcılar Kavşağı'na kadar olan alan, Kazım Karabekir Caddesi Kazım Karabekir Kavşağı'ndan Tandoğan Kavşağı'na kadar olan alan, Atatürk Bulvarı Osmanlı Kavşağı'ndan-Kızılay Kavşağı'na kadar olan alan, Mithatpaşa Caddesi Ziya Gökalp köprüden Sıhhiye istikametine, Süleyman Sırrı Sokak ve açılan yollar, Mehmet Altınsoy Bulvarı Sıhhiye Kavşağı'ndan Talatpaşa Bulvarı'na kadar olan alan, Abdi İpekçi Parkı'na açılan sokaklar, Cumhuriyet Caddesi Baruthane Kavşağı'ndan Talatpaşa Bulvarı'na kadar olan alan.
Yürüyüş ve miting sırasında yaklaşık 5-6 bin emniyet mensubunun görevlendirileceği öğrenildi.