Emek Sineması için mahkemelik, Gezi Parkı için hastanelik!

Emek Sineması için mahkemelik, Gezi Parkı için hastanelik!
Emek Sineması için mahkemelik, Gezi Parkı için hastanelik!
İstanbul Gezi Parkı'nda polis müdahalesi sırasında yaralanan Hazar Büyüktunca'nın Emek Sineması'nın yıkılmasına karşı yapılan eylemlerden yargılandığı öğrenildi. Büyüktunca bu sabah testislerine aldığı darbe nedeniyle ameliyat oldu.

Radikal.com.tr - İstanbul Gezi Parkı'nda bu sabah yapılan polis müdahalesi sırasında yaralanan Hazar Büyüktunca'nın Emek Sineması'nın yıkılmasına karşı yapılan eylemlerde de polisten darp gördüğü ve halen yargılandığı ortaya çıktı.  
Emek Sineması için düzenlenen eylemler nedeniyle İstanbul Film Festivali FIPRESCI jüri üyesi ve sinema yazarı Berke Göl ile Hazar Berk Büyüktunca, Özgür İpek ve Mehmet Ferit Aka hakkında, 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Büyüktunca bu davadan yargılanırken bu sabahki polis müdahalesi sırasında testislerine aldığı ağır darbe nedeniyle Şişli Etfal Hastanesi'nde ameliyata alındı.


  http://www.radikal.com.tr/113556311355634

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Fetih değil işgal - düş-ün bulur-sun

  Bulunduğu yerleri perişan edip imar edilmiş yerlere göçerek oraları da perişan ederler.Başbakan da kendi köyünü düzeltmez İstanbulu tahrip etmeye uğraşır. Bundan sonra başbakanın ismi "Recep Tahrip Erdoğan" olsun. Atatürk kargaları kovdu ama onlar da kaçıp İstanbula doluştu herhalde. İstanbulu istanbullulardan feth edip kendi ucube köyüne döndürmeye azmetmişler.

  Direniş - UlasMetin

  Direnen ve mücadele ederek eylemlere katılamayan herkesin sesi olan yürekli yoldaşlarımızın hepsine geçmiş olsun. Haklı ve onurlu mücadelelerimiz demokrasi ve insanlık kazanana kadar sürecektir. Selam olsun.

  Sanatcı olmak - sks222

  Sanatcı olmak basit birşey olmamalı. Sadece estetik ve üretkenlik gibi şeylerle ulaşılan bir seviye yeterli olamaz. Topluma karşı sorumluluk olmalı, muhalif bir duruşu olmalı. Bu genç arkadaşın onurlu duruşunu selamlıyorum.

  Kindar gençlik.. - kaşınan adam

  Tayyip beyin dindar ve kindar gençlerinden olsaydı bunlar başına gelmezdi..