Emek sineması yerine yapılan AVM inşaatında iş kazası

Emek sineması yerine yapılan AVM inşaatında iş kazası
Emek sineması yerine yapılan AVM inşaatında iş kazası
Beyoğlu'nda tarihi Emek Sineması'nın yerine yapılan AVM inşaatında meydana gelen iş kazasında, bir işçi yaralandı.

RADİKAL -  Beyoğlu 'nda tarihi Emek Sineması'nın yerine yapılan AVM inşaatında meydana gelen kazasında, bir işçi hafif şekilde yaralandı. Hurriyet.com.tr'ye konuşanTMMOB Genel Başkanı Eyüp Muhçu alanda yürütmeyi durdurma kararı alınmasına rağmen inşaatın devam ettiğini söyledi.

Beyoğlu'nda tarihi Emek Sineması'nın yerine yapılan AVM inşaatında meydana gelen iş kazasında, bir işçi hafif şekilde yaralandı. Kaza, AVM inşaatının giriş katında saat 16.00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, inşaatın üst katlarından kopan metal parça giriş katında çalışan işçinin ayağına düştü.


EMEK SİNEMASINA YÜRÜTMEYİ DURDURMA

Olay sonrası sağ ayağından yaralanan işçinin yardımına arkadaşları koştu. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralı işçi, hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan işçinin bir süre gözetim altında tutulacağı belirtildi.

UYGULAMA PROJESİNİ KAPSAMIYOR

Emek Sineması'nda inşaat yapan Kamer İnşaat ise işçinin yaralanmasının bir metre yükseklikten düşen bir malzeme sonucunda olduğunu açıkladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: alışma sahasında görevli bir arkadaşımızın ayağına bir metre yükseklikten malzeme düşmesi sonucunda, koruyucu malzeme kullanımına rağmen ayağında hafif bir yaralanma olmuştur. Sağlık kontrolünden geçirilen arkadaşımızın durumu iyidir. Diğer yandan, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nin 19 Aralık 2014 tarihinde almış olduğu karar, onaylanmış ve ruhsatlandırılmış hali ile devam eden uygulama projesini kapsamamaktadır.