Emekli astsubaya bayrak gözaltısı

Emekli astsubaya bayrak gözaltısı
Emekli astsubaya bayrak gözaltısı
Tekirdağ'daki törenler sırasında yakındaki bir caminin minaresine çıkan emekli Astsubay Gündoğan Uygunbaş, Türk Bayrağı açarak hükümetin Kürt açılım politikasını eleştirince gözaltına alındı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk , ölümünün 75’nci yılında Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde düzenlenen törenlerle anıldı. Edirne’de Atatürk anıtının önünde çelenklerin konulmasından sonra törene katılanlar topluca andımızı okudu. Tekirdağ’daki törenler sırasında yakındaki bir caminin minaresine çıkan emekli Astsubay Gündoğan Uygunbaş, Türk Bayrağı açarak hükümetin Kürt açılım politikasını eleştirince gözaltına alındı.

Minarenin giriş kapsını kilitleyen Uygunbaş, konuşmasını 20 dakika boyunca sürdürdü. Protestoyu duyan polis ekipleri, kilitli giriş kapısını kırarak minareye çıktı. Emekli astsubay Uygunbaş’ı gözaltına alan polis ekipleri, minare şerefesindeki bayrağı da topladı.

DHA


  http://www.radikal.com.tr/115999211599921

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ŞİMDİ NE CEZA VERİLİR BU KİŞİYE - pispor

  hiçbir ceza çünkü bunu yapan bir Kürt değil İnsanda değil insan olsa Askerin Kürdistan da yakıp yıktığı dört bin köyün katledilen binlerce Kürt insanını düşünür böyle bir eyleme zaten kalkmazdı