Emekli iki gündür ilaçsız

Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü, bilgisayar otomasyon sistemini güncelleyince İzmir'de hastanelerde yatanlar da dahil, binlerce emekli ve yeşil kartlı, dün ve önceki gün eczanelerden ilaç alamadı.

İZMİR - Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü, bilgisayar otomasyon sistemini güncelleyince İzmir'de hastanelerde yatanlar da dahil, binlerce emekli ve yeşil kartlı, dün ve önceki gün eczanelerden ilaç alamadı. Bilgisayar otomasyon sistemini güncelleme işleminin mesai saatleri dışında yapılması için genel müdürlüğe uyarıda bulunduklarını söyleyen İzmir Eczacı Odası Başkanı Tuncay Sayılkan, "Eğer bilgisayar sistemi bir gün daha kapalı kalırsa, emeklilerin elindeki üç gün geçerlilik süresi olan reçeteleri işe yaramayacak" diye konuştu.
Emekli Sandığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanvekili İrfan Yengingüç sorunu doğruladı, ama kusurun Telekom'da olduğunu savundu. Yengingüç şunları söyledi: "Telekom yetkilileri sorunu çözmeye çalışıyor. Eğer düzelmezse teknik grubu bir üst düzeyde uyarma yoluna gideceğiz. Çünkü elimizden başka bir şey gelmiyor" dedi. Türk Telekom Genel Müdürlüğü ise, Emekli Sandığı'nın başvurusuyla yapılan incelemede Telekom kaynaklı bir sorun bulunamadığını açıkladı. Türk Telekom yetkileri, "Ne olduğunu bilmiyoruz, ama Emekli Sandığı'nı bizimle ilgili bir sorun olmadığına iknaya çalışıyoruz" dedi. (dha, Radikal)


    http://www.radikal.com.tr/7593107593100

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.