Emekli maaşı ve emeklilik tarihi nasıl hesaplanır?

Emekli maaşı ve emeklilik tarihi nasıl hesaplanır?
Emekli maaşı ve emeklilik tarihi nasıl hesaplanır?
Artık SSK'nın sistemine e-devlet şifrenizle giriş yapıp ne zaman emekli olacağınızı ya da emeklilik maaşınızı öğrenebilirsiniz. Detayları haberimizde bulabilirsiniz...

İnternet yoluylane zaman emekli olacağını hesaplamak isteyen bireylerin e-devlet şifresi ile e-devlet sisteminden ne zaman emekli olacaklarını öğrenebilecekler. Bunun için www.turkiye.gov.tr sistemine e-devlet şifresi ile giriş yapıp, emekli maaşı sorgulama için e-hizmetler başlığından, Sosyal Güvenlik Kurumu seçeneğini seçip talep ettikleri kuruma göre emeklilik durumlarını inceleyebilirler.


SSK  için, ‘4A hizmetleri’ adı altında bulunan ‘4A Emekli Aylık Bilgisi’ seçeneğine, BAĞ-KUR için ‘4B Hizmetleri’ adı altında bulunan ‘4B Emekli Aylık Bilgisi’ seçeneğine,  Emekli Sandığı sorgulama için ise  ‘4C Hizmetleri’ adı altında bulunan ‘4C Emekli Aylık Bilgisi’ seçeneğine tıklanması yeterli olacaktır.

Emekli maaşı nasıl hesaplanır?


Bu aşamada adayların, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun Emekli Sandığı, emekli maaşı hesaplama sayfasına giriş yapması gerekmektedir. Siteye aynı şekilde e-devlet şifresi ile giriş yapılabilir.Bu aşamadan sonra, istenilen bilgileri girerek emekli maaşı hesaplanabilir.