Emekli maaşları bayram öncesi ödenecek mi?

Emekli maaşları bayram öncesi ödenecek mi?
Emekli maaşları bayram öncesi ödenecek mi?
Emeklilerin beklediği haber geldi. 9 milyon SSK ve Bağkur emeklisi Ramazan Bayramı öncesi alabilecek mi?

RADİKAL-Yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisine zamlı maaşları bayramdan önce ödenecek. Hürriyet 'te yer alan habere yüzde 4.76'lık zamlı maaşlar, 14 Temmuz Salı günü ödenmeye başlanacak. Sayıları üç milyona yaklaşan kamu çalışanları da zamlı maaşla birlikte 15 günlük 'zam farkını' 15 Temmuz'da alacak. Edinilen bilgiye göre hükümet , SSK ve Bağ-Kur emeklilerine maaşlarını bayram öncesi ödeme kararı aldı.Buna göre 14 Temmuz Salı günü Bağ-Kur emeklilerinin; 15 ve 16 Temmuz'da da SSK emeklilerinin maaşları ödenecek. SSK ve Bağ-Kur emeklileri maaşları yüzde 4.76 zamlı alacak.

ZAMLAR BELLİ OLDU
Memurlar da yüzde 3 toplu sözleşme zammı ve yüzde 1.76'lık enflasyon farkıyla birlikte zamlı maaşlarını 15 Temmuz'da alacak. Maaşlara 15 günlük de fark eklenecek. 

 


  http://www.radikal.com.tr/139471513947151

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  erken ödeme - genco940

  erken de ödeseniz geç de ödeseniz o para zaten bitik. Esas olan 3 Muhalefet partisinin meydanlarda birlikte ortaya koydukları iki maaş ikramiyenin ödenmesidir. Ve bu her halükarda yaşama geçirilmelidir. İktidarın kaynak nerede, kaynağı nereden bulacaksınız lafı karın doyurmuyor. Külliye, her akşam iftar sofraları, zırhlı araçlar, saraya camiler bilumum nasıl yapılıyorsa emeklilerin ikramiyeleri de mutlaka ödenmelidir. Yoksa erken seçim isteyen adamın birinin burnundan fitil fitil getirilir. İsraf yuvası saray da bir an evvel boşaltılmalı, Üniversite olarak ODTÜ veya benzeri bir Üniversiteye hibe edilmelidir. Her kafasına esen Atatürk Orman Çiftliğini babasının çiftliği sanmasın, orası millete aittir, millet yararına kullanılmalıdır.