Emekli müftü Özkes: Müslümanım diyenler ölüye saygı göstersin

Emekli müftü Özkes: Müslümanım diyenler ölüye saygı göstersin
Emekli müftü Özkes: Müslümanım diyenler ölüye saygı göstersin
Cenaze namazını kıldıran emekli müftü İhsan Özkes, Türkan Saylan'a iftira atan çevreleri kınadıİSTANBUL - Türkan Saylan'ın cenaze namazını, vasiyeti üzerine eski Üsküdar Müftüsü İhsan Özkes kıldırdı. Saylanı'ı 10 yıldır tanıdığını söyleyen Özkes, ders niteliğinde bir konuşma yaparak şunları söyledi:
"Burada ulu çınar var. Üç çeyrek asırlık ömürünü insan eğitim için harcayan bir insan var. Profesör Saylan'ın mehrume annesi Leyla'nın Müslüman olup olmadığı tartışması onu son derece rahatız ediyordu. Misyoner, kafir gibi yakıştırmalar rahatsız ediyordu. Bu yakıştırmaları yapanlar hiç olmazsa ölüye saygı göstersinler. Peygamber efendimiz, 'Ölülerinizi rahmetle anın' der. Allah hizmetlerinden ötürü ondan razı olsun. Saylan, istirahete çekildi. Ölü değildir. Artık eserleriyle anılacak. Ölümünden önce görevini yapıp 'Hazırım' demişti. hizmet bayrağını devralacak gençler çıkacak."
Bu konuşma sonrası cemaat, hocanın elini sıkmak için birbiriyle yarıştı. "Bize sizin gibi hocalar lazım" denilerek teşekkür edildi.
Cami avlusunda ayrıca "Darbeciler yargılansın" ve "Huzur ile ölmek istiyoruz, zulüm ile değil" pankartları açıldı. (Radikal)