Emekli polis cinneti: 3 ölü

Emekli polis cinneti: 3 ölü
Emekli polis cinneti: 3 ölü
İzmir'de ganyan bayisi işleten emekli polis Yakup Kızılyar, uzun süredir borcunu ödemeden at yarışı oynayan 2 kişiyi öldürdükten sonra intihar etti.

İZMİR – İzmir'de, ganyan bayisi işleten emekli polis memuru 55 yaşındaki Yakup Kızılyar, uzun süredir para vermeden at yarışı oynayıp borcunu ödemediği öne sürülen 47 yaşındaki Halim Büyükaras ile 42 yaşındaki İlkay Berkiten'i öldürdükten sonra aynı tabancayla intihar etti.

Emekli olduktan sonra ganyan bayiliğine başlayan polis memuru Yakup Kızılyar, bugün saat 14.00 sıralarında, uzun süredir veresiye at yarışı oynayıp borçlarını ödemedikleri iddia edilen Halim Büyükaras ile İlkay Berkiten'in, Karabağlar’da bulunan dükkanına gitti. Alacağını isteyen Kızılyar ile işlerinin iyi gitmediğini belirten Büyükaras ve Berkiten arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine tabancasını çıkaran emekli polis memuru Kızılyar, borcu 4 bin lirayı bulduğu öne sürülen Büyükaras ile daha az borcu olan Berkiten'i göğüslerinden 4'er kurşunla vurarak öldürdü. Önce Büyükaras'ı, ardından Berkiten'i vurduğu sanılan Kızılyar, daha sonra tabancayı kalbine dayayıp ateşleyerek yaşamına son verdi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


TURAÇ TOP / DHA