Emekli tümgeneral Küçük'ün adı her olayın ardında çıkıyor

17 Mayıs'ta Danıştay'a yönelik silahlı saldırının faili avukat Alparslan Arslan'ın arkasındaki ilişkiler içinde de, Hrant Dink'i tehdit ettiği öne sürülen emekli Tümgeneral Veli Küçük'ün adı geçiyordu.

İSTANBUL - 17 Mayıs'ta Danıştay'a yönelik silahlı saldırının faili avukat Alparslan Arslan'ın arkasındaki ilişkiler içinde de, Hrant Dink'i tehdit ettiği öne sürülen emekli Tümgeneral Veli Küçük'ün adı geçiyordu. Küçük'ün 'dostlar' albümü şöyleydi: Eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin, özel harekatçı İbrahim Şahin ve milliyetçi avukat Kemal Kerinçsiz...
Danıştay 2. Başkanı ve üyelere yönelik silahlı saldırının ardından adı ortaya atılan ilk 'kilit' şüpheli eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin'di. Tekin, Veli Küçük'ün 'dangul dungul' diye nitelediği bir intihara yeltenip kendi göğsünden bıçaklamış halde Acıbadem Hastanesi'nde bulundu.
Tekin'in gözaltına alınmasıyla Susurluk hükümlüsü Özel Harekâtçı İbrahim Şahin ve emekli Tümgeneral Veli Küçük ile ilişkileri ve fotoğrafları belirlendi. Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül bile 'derin devlet'i ima ediyordu. Bu süreçte Veli Küçük, Tekin'i tanımadığını, Tekin de Küçük'ü defterden sildiğini söyledi.
Ancak Tekin'in 3 Nisan 2006'da Beyoğlu'nda yapılan 'Türk Ordusuna Destek Yürüyüşü'nde Küçük'ün elini öperken fotoğrafı ortaya çıktı. 9 Nisan'daki bir eylemde de Kemal Kerinçsiz, Küçük ve Tekin'in ayrı karede görülen fotoğrafı bulundu. Tekin, İbrahim Şahin cezaevinden tahliye olurken de yanındaydı.