Emekli Tümgeneral Şenel 'etkin pişmanlık' için başvurdu

Emekli Tümgeneral Şenel 'etkin pişmanlık' için başvurdu
Emekli Tümgeneral Şenel 'etkin pişmanlık' için başvurdu

Erdal Şenel, Ergenekon soruşturmasının dokuzuncu dalgasında, Ocak 2009?da gözaltına alınmıştı.

İSTANBUL - Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından olan eski Genelkurmay Hukuk Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel’in ‘etkin pişmanlıktan’ faydalanıp ifade verdiği ileri sürüldü.

Üçüncü iddianame yazılıyor
İkinci Ergenekon iddianamesinin tartışmaları sürerken, Ergenekon’un beş savcısı üçüncü iddianamenin yazımına başladı. Bu iddianamede ağırlıklı olarak örgütün hücre yapılanmasına değinileceği, bugüne dek görülmemiş bir hücre yapılanmasına ulaşıldığı ileri sürüldü.
Eski Türk Metal-İş Sendikası Başkanı Mustafa Özbek’in arşivinden çıktığı iddia edilen, Kıbrıs’ta 1999 seçimlerini manipile etmek için 20 trilyon lira para aktarıldığı iddiasının ise gerçeklik taşımadığı belirtildi.
Öte yandan Ergenekon’un tutuksuz sanığı olan eski Genelkurmay Hukuk Müşaviri Tümgeneral Erdal Şenel’in ‘etkin pişmanlıktan’ yararlanarak Ergenekon savcılarına başvurduğu ve dün bu amaçla ifade verdiği iddia edildi. Ayrıca Ergenekon savcılarının, ikinci iddianamede eşi hakkında kimi iddialara yer verilince ana haber bülteninde bu duruma tepki gösteren gazeteci Uğur Dündar hakkında ‘hakaretten’ suç duyurusunda bulundu.(Radikal)