Emekliye 100 lira seyyanen zam

Emekliye 100 lira seyyanen zam
Emekliye 100 lira seyyanen zam
Milyonlarca emekliyi ilgilendiren düzenleme kabul edildi.

RADİKAL - TBMM Genel Kurulu'nda, SSK ve BAĞKUR emekli maaşlarına 2016 yılının Ocak ayından itibaren ayda 100 lira seyyanen zam yapılmasını içeren düzenleme kabul edildi.

Meclis Genel Kurulu'nda bu hafta görüşülen 9 maddelik Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nda yer alan SSK ve BAĞKUR emeklilerini ilgilendiren düzenleme kabul edildi.

Düzenlemeyle ilgili olarak HDP 100 liralık zammın 300 liraya çıkarılması, CHP bu zammın Eylül 2015'ten itibaren emeklilere ödenmesi, MHP ise zam yerine emeklilere mart ve eylül aylarında net asgari ücret kadar emekli destek ödeneği verilmesine ilişkin öneri sundu.

Bu öneriler, AK Partili vekillerin oylarıyla reddedildi. Öte yandan hükümet tasarısının son 2 maddesi üzerindeki görüşmeler devam ediyor. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/149559714955972

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  CHP ye dua et - user383887

  YAT, KALK CHP ye DUA ET. 1 kasımda da bir kez de CHP yi DENEYELİM diye oy verip iktidar yapmadın ama, asgari ücretin 1300 lira olmasını, emekliye 100 lira zammı CHP sayesinde aldın. Yine de AKP ye değil CHP ye oy verip iktidar yapsaydın asgari ücret net 1500 lira olacaktı. Tüm emeklilere yılda 2 maaş ikramiye ?en az 3000 lira? verecekti. Türkiye yalnızlıktan kurtulacak dünyada saygın, itibarlı bir ülke olacaktı.

  AYIPTIR - vakkas karaoğlan

  Bin kez yazdınız ısıtıp ısıtıp...ayıptır yahu....sözüm ona çalışma bakanı geçen eylülden itibaren demişti...yedi mi şimdi sözünü? bu nasıl masa sözleşmesi böyle! Hiç olmazsa Radikal böyle yapmasın...