Emine Erdoğan: Önce eğitim

Bağcılar Belediyesi'nin Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle ilçede 32 bin vatandaşa yönelik okuma-yazma seferberliği, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve bakan Hüseyin Çelik'in katıldığı törenle başlatıldı.

İSTANBUL - Bağcılar Belediyesi'nin Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle ilçede 32 bin vatandaşa yönelik okuma-yazma seferberliği, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve bakan Hüseyin Çelik'in katıldığı törenle başlatıldı. Emine Erdoğan, "21. yüzyıl Türkiyesi'nde, İstanbul'un orta yerinde bir tane bile okuma-yazma bilmeyen kişinin bulunması kabul edilemez. Eğer eğitimdeki sorunlarımızı çözemezsek, diğer hiçbir soruna da kalıcı çözümler üretemeyiz. Eğitim sorunlarımız enflasyondan da, işsizlikten de, yoksulluktan da önemli" dedi.
Kampanyanın ilk etabında 14 bin vatandaşa okuma-yazma öğretileceğini belirten Erdoğan, bu yılın sonunda da Bağcılar'da okuma-yazma oranının yüzde 100'e çıkmış olacağını ifade etti. Konuşmasında özellikle kadınlara seslenen Erdoğan, şöyle konuştu:
"Kadınlarımızın cehaletle savaşta ön saflarda yer almasını bekliyoruz. Kızlarınızdan da kendinizden de okulu, eğitimi esirgemeyin. Eğer 'Önümüzde engel var' diyorsanız, ben bu engellerin ortadan kaldırılması için elimden geleni yapmaya hazırım."
Erdoğan konuşurken ortaya çıkan bir grup, 'Dinsiz eğitim istemiyoruz' ve 'Bağcılar'da kilise istemiyoruz' şeklinde slogan attı. Gruba müdahale eden polis, bu kişileri gözaltına aldı.


    http://www.radikal.com.tr/7393037393030

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.